středa 9.3.2016

Rozhovor - Daniel Hulič

 
 
 

Opět přinášíme rozhovor s člověkem z našeho klubu. Tentokrát otázky kladl jeden z nejlepších sportovních novinářů v okolí, pracující pro jednu nejmenovanou mediální skupinu patřící do konglomerátu našeho milovaného ministra financí.

Dobrý den!

Chtěl bych poprosit o pár odpovědí v souvislosti s přímým přenosem zápasu Litvínova v TV.


Vnímal jste živý přenos v televizi jako historický moment pro litvínovský florbal?

Určitě ano. A také jako takové vyvrcholení našeho společného snažení.

Měl jste možnost vidět upoutávky, reportáže a další doprovodný program? Jak se vám líbil?

Zápas jsem ještě celý neviděl, ale upoutávky a reportáže ano. A až na některéve kterých jsem účinkoval já, se mi líbili hodně.

Jaká je nálada poté, co jste po výborném utkání prohráli? Je v týmu nálada na vtípky? Třeba jestli si nedělají spoluhráči legraci z vás, protože televizní přenos se vám věnoval dost – jediný hrající trenér, nejstarší hráč…?

Nálada není špatná, spíše naopak. Pravdou je, že z mého pohledu jsme nehráli tak dobře jak bychom asi mohli, ale určitě bychom si tuto “dobrou náladu” chtěli udržet i do dalších zápasů. Spoluhráči si ze mě legraci nedělají, alespoň né přede mnou, ale od lidí, známých a kamarádů mimo tým jsem se nějakých těch vtípků dočkal, to jo.. někteří si mě dobírali docela dost.

Vaši spoluhráči či Ondřej Zamazal vzpomínali na gymnaziální ligu? Byla podle vás opravdu tím základem, proč se dnes v Litvínově hraje superliga? Kolik z vás ji vlastně hrálo?

No ano, řekl bych že to byl ten hlavní základ. Vždyť ještě ze současného kádru si tam poprvé zahráli “florbal” nejméně čtyři kluci - já, kašpy, kropy, werny. Začínal tam Míla Kumai, náš historicky pořád výrazně nejlepší střelec. Nevím jak přesně to měl Víťa Hocelík. Tam se sešli všichni naši zakladatelé, muj spolutrenér Vadim, i náš předseda Tomáš. Z tohoto pohledu to všechno zcela určitě začalo pro litvínovský florbal právě tam.

Jaká je perspektiva klubu? Asi vás čeká boj o udržení? Jaké jsou šance? A co v případě sestupu, který vám nepřeji, ale asi je nutné i s takovou variantou počítat?

- Perspektiva není úplně růžová, naši dorostenci i junioři hrají nejnižší možnou soutěž ve svých kategoriích. Máme tím pádem obrovskou -teď vlastně tu největší možnou- propast mezi áčkem a mládeží. Ten skok do mužů pro ně byl jak kdyby začali hrát jiný sport i když se tady hrála první liga, natož pak skok do extraligy. Měli bychom vytvořit podmínky trenérům z řad současných nebo bývalých hráčů. Ti by se pak měli snažit více spolupracovat. Je to na běh na dlouhou trať, ale jiná cesta jak pozvednout mládežnické kategorie podle mě neexistuje.

- Boj o udržení určitě začneme z posledního místa, a nová pro nás bude série hraná na čtyři vítězné zápasy. Na sto procent začneme na Moravě (Ostrava nebo Otrokovice). Nevím který z těchto týmů by pro nás byl přijatelnější, ale určitou šanci máme proti oběma, a té se budeme držet. (rozhovor proběhl v době, kdy ještě nebyl jistý soupeř pro 1.kolo PD, pozn. redakce)

- Co bude v příští sezóně v případě sestupu i v případě udržení extraligy opravdu nevím. Během probíhající sezóny to je pro mě značně vzdálená budoucnost. Ale pár dní po sezóně už učitou představu určitě mít budu..

Moc děkuji za odpovědi. Můj osobní dojem je, že ať se zachráníte nebo ne, tak už jste vlastně vyhráli – nasazení ve hře, nadšení při organizaci, diváci, ohlasy - to všechno ukazuje, že florbal v Litvínově mají lidi rádi skoro stejně jak hokej. A to je co říct…

- Neřekl bych to lépe, ale je pravda že bysme si tuto zkušenost mohli/měli vzhledem k tomu všemu daleko více užívat.. rád bych touto cestou poděkoval i všem co se starají o organizaci zápasů, divákům, fanouškům, a všem co nás podporují.. S hokejem se samozřejmě nemůžeme srovnávat ani z rychlíku, ale to je vcelku logické, a já osobně takové ambice ani nemám. Mě by prozatím stačilo, kdyby nás a náš sport začala brát trošku víc vážně ta elita našeho města.

Tomáš Kassal, týdeník 5+2

a redakce.
orion SNOEKS William Art itm mostRESTAURACE SEVERKA platinum natural greiner packaging