Závěrečný druhý díl rozhovoru s Danielem Rybářem..

(odpovědi jsme opět redakčně neupravovali, tedy pokud to nebylo nezbytně nutné)

A pak v baráži v klidu nebo taky až v rozhodujícím..?

V baráži se Startem 3:0 na zápasy v suchym triku.

A co dál? Co očekáváš od příští sezóny? Myslíš že má šanci se dostat někdo další z juniorů do áčka, teda kromě doktora?

Tak doktor Plzák je do budoucna základní stavební kámen obrany, to je asi všem jasný. Co se týče ostatních juniorů, tak jsem trošku skeptickej, protože některý kluci buď nemaj zájem to zkusit, nebo na tom výkonnostně nejsou úplně tak dobře. Od příští sezóny očekávám postup do play-off, ať už to letos dopadne jakkoliv.

A nějaké cíle v osobním životě?

Nejbližší cíl je teď určitě maturita, která mě čeká letos na jaře. Co bude dál to se teprve uvidí.

Co přítel nebo přítelkyně, máš? Nebo tento rozhovor případní zájemci čtou zbytečně?

Tak přítele zatím žádného nemám, uvidíme, třeba se někdy do nějakýho spoluhráče zakoukám, ale přítelkyni mám a myslím, že si ten rozhovor určitě přečte mezi prvníma. Ačkoliv mi samozřejmě fandí, tak už se asi těší, až bude po sezoně a budu na ní mít víc času.

A kdy nám přivedeš Blanku ukázat?

Už jsem jí lákal na několik domácích zápasů, ale zatím to nevyšlo, tak snad teď, až se série přesune do Litvínova.

Víš kolik si dal za áčko gólů?

Vím, moc jich zrovna nebylo. Pokud bych počítal jen ligová utkání, tak jen jeden loni v Pelhřimově (Dan v loňském 14.kole zvyšoval v závěru první třetiny na 4:1, Litvínov si nakonec odvezl výhru 8:3 - pozn.redakce), letos jsem toho prostoru na hřišti moc neměl, až teď poslední dobou, tak doufám, že mi tam už taky konečně něco spadne proti SKV.

A pamatuješ si i na svojí jedinou nahrávku na gól?

Mám jí živě v paměti, bylo to v zápase s Ústím doma. Dostal jsem přihrávku do přečíslení 2 na 1, přihrál jsem Grešovi (Filip Skořepa, současný čestvý nehrající asistent trenéra v ligovém áčku - pozn.redakce) a ten trefil přesně šibenici, zápas jsme vyhráli, už ale nevím kolik to bylo (17.kolo proti Kladnu, Filip během první třetiny srovnával na 2:2 a Litvínov nakonec zvítězil 6:4 - pozn.redakce).

Nebylo to spíše s Kladnem?

Aha, už jsem to viděl, tak máš asi pravdu, přece jenom ty si největší pamětník a kronikář oddílu.

A co děláš obvykle anebo nejraději ve svém volném čase, teda když náhodou nemáš trénink ani školu?

Volný čas trávím více méně pořád aktivně, pokud teda zrovna není den po zápase, to mám vždy oraz. Když je venku teplo, tak chodím hrát často tenis, nebo třeba volejbal.

Chodíš na ryby?

Tak tuhle otázku mi pokládá někdo poměrně často. Ne, nechodím, nedovedu si představit, že bych seděl několik hodin jen tak u vody.

Tak to není jen tak, někdy tam sedíš celou noc a čekáš jestli se něco chytne na návnadu.. Opravdu tě to neláká?

Neláká mě to ani v nejmenším.

Tak my teda děkujeme za příjemnej rozhovor, jenom škoda že neodpovídáš v rychlejšim módu..

- play-off/out 13 zápasů (stav ke 27.3.2016) 0+0, 2tm

Dane, a co to tvoje jediný vyloučení v áčku za 42 zápasů?

Bylo to v Rožnově ve 3. čtvrfinále, u mantinelu u naší střídačky sem ho myslím trošku postrčil rukama, v oslabení jsme dostali gól a já jsem tenkrát dostal od Vadima (jeden z tehdejších hlavních trenérů u ligového áčka - pozn.redakce) docela čočku, ale zápas jsme vyhráli v prodloužení (Rožnov zvyšoval během první třetiny při Danově vyloučení na 4:1, ale Litvínov nakonec vyhrál 7:6 po prodlužení a tím celou sérii 3:0 na zápasy – pozn.redakce).

Danovi všechny dosavadní tři zápisy do statistik litvínovského áčka jsou vždy z prvních třetin jednotlivých zápasů.