pondělí 29.10.2018

Snový víkend Bivojek

Florbalová akademie MB

to byl soupeř juniorek pro 9. kolo 1.ligy a jak se ukázalo, soupeř to byl velice houževnatý.
Bivojky si již během prvních 10ti minut utkání vybudovaly tříbrankové vedení, což se nakonec ukázalo jako dostatečné.
Naděje MB i za nepříznivého stavu držela skvěle chytající Karolína Špačková, která několikrát během utkání předvedla zákroky z říše snů a díky tomu se Mladé Boleslavi podařilo v čase 55:21 (ve vlastním oslabení) snížit na 3:2
Bivojky ale předvedly skvěle zahranou poslední část zápasu a nepřipustily žádné větší drama.

Trenér Vadim Všetula hodnotil utkání takto: První třetinu to byl chvílemi masakr, ovšem to, co se dělo od druhé třetiny bych nazval Nanebevzetí Panny Marie. To, co předváděla hostující golmanka, bylo z říše snů. Zákroky ala Hašek a to kdy pseudolapačkou vykryje prázdnou klec je z kategorie nemožnosti. Za mě ale pochvala týmu. Navázali jsme na ostravský víkend, takže super. Věřím, že formu udržíme i nadále. Šťastnou cestu škodovačky.

Všechny gólové momenty si můžete prohlédnout v našem sestřihu

V neděli v rámci 10.kola se na hřišti Bivojek představil silný FBC Liberec

A opět bylo na co koukat. Hodně práce měly hlavně brankářky, když se počítadlo střel na konci utkání zastavilo na 36:36

Gólově úspěšnější však byly Bivojky a postupně si budovaly brankový náskok. Ten se zastavil na stavu 3:0 po druhé třetině, která nám přichystala několik, pro trenéry, infarktových momentů, kdy se hrálo prakticky bez obran a útočilo se jak při cvičení 3na2 na celé hřiště.

Nás diváky takový florbal samozřejmě bavil:-)

Ve třetí třetině se Liberci konečně podařilo skórovat, ale vzápětí se trefily také Bivojky a tak bylo skóre opět o 3 branky.

Stejně jako v sobotu se konec utkání stal tak trošku taktickou bitvou, kdy bylo jasným cílem Bivojek nepustit soupeřky na balónek a zbytečně si tak nekomplikovat zisk dalších bodů do prvoligové tabulky.

Trenér Vadim Všetula se k této florbalové bitvě vyjádřil velice osobitě: Jakoby hymna a slavnostní oblečení strhl tým k fantastickému výkonu. Bojovali jsme jak československé legie. Útočili jako u Zborova, bojovali s přesilou jak u Bachmače, bránili se zuby nehty jak na kótě Dos Alto i emoce tu plály jak při Čeljabinském incidentu. Nakonec se i parník Bajkal podařilo potopit .Úžasný výkon proti silnému soupeři. Poklona týmu za tento statečný boj. Loučím se sokolským Nazdar !

A jak vypadaly ty nejdůležitější momenty???