středa 7.12.2016

Souboj o čelo tabulky

Tentokrát jsme za florbalem necestovali daleko – já přijel "károu", někdo přijel busem či tramvají a někdo šel dokonce pěšky. Hráli jsme doma v Litvínově v Rico Baly Aréně u Koldomu. Čekal jsem jeden těžký a jeden středně těžký zápas. Měli jsme se totiž utkat s Turnovem, se kterým se taháme o čelo tabulky a s Mostem, který lehce posílil o individuálně šikovné hráče.

SK Bivoj Litvínov Yellow : TJ Turnov 9 : 2 (5:1, 3:0, 1:1)

Jako správný "menežerys" jsem se těšil na napínavý a vyrovnaný zápas, zkrátka drama až do konce. Navíc se na lavičce soupeře představuje pan Marks, můj sensei při školení trenérů. Opak byl pravdou. Široká marodka měla za důsledek to, že Turnov přijel pouze v 6 lidech do pole (ano, celý 1 hráč na střídání) a věděl jsem, že zápas bude jasnou záležitostí. Což mne mrzelo. Ale k zápasu. Hráči byli v dresech, má tabulka s fixem v pořádku, gólmani připraveni v kysnách a slečny rozhodčí měly píšťalky nažhaveny k soudcování tohoto duelu. Úvodní hvizd, zatažený bránící soupeř (což je pochopitelné) a naši hráči, kteří začali dobývání tvrze. Již v 2. minutě otevřel skóre Matěj Dufek po asistenci Tomáše Kratochvíla a za dalších 5(!) sekund zvýšil taky Matěj – tentokrát Vodička. V 5. minutě dal gól Tomáš Kratochvíl a náš/váš kapitán si tak připisuje další čárku do kolonky vítězných gólů. V 8. minutě sice soupeř snížil na 3:1, ale přesně za 30 sekund vstřelil gól opět Matěj od Vodičků a měl náběh na hattrick. Jelikož je nenasyta, chtěl to mít co nejdříve za sebou, tak o další minutu později zkompletoval hattrick a čekal lavinu čepic na hrací ploše. Po první třetině 5:1.

11 sekund po začátku druhé třetiny se prosadil Jan Peška a zápas začal být s jasným skóre lehce nudný. Unavený soupeř se sem tam zmohl na nějaký ten brejk, ale ukončila ho obrana anebo v bráně spolehlivý Jirka Vybíral. Postupně jsme náš gólový účet navyšovali, během druhé třetiny dokončil svůj hattrick také Matěj Dufek.

Třetí třetina se už pouze dohrávala, naše střelecké hody završil útočíci obránce Tomáš Kubas.

Zajímavosti: kvůli slunci jsme střídali strany (aneb pochvala pro architekty, kteří vymysleli rekonstrukci s nezakrytými okny). Zápasu přihlíželo 79 diváků – skvělé číslo na zápase mládeže, děkujeme! Baly mi dal párek bez zelí..

SK Bivoj Litvínov Yellow : FBC Vipers Most 9 : 4 (6:1, 3:0, 0:3)

Dorost Mostu v předchozím zápase drtil Mocné Tuleny z Podbořan, vyhrál 12:4 a tak jsem se těšil, jak se představí v derby proti nám. Naši chlapci byli nabuzeni, ale po 23 sekundách nás překvapil Most – 0:1. Naštěstí na sebe odpověď nenechala čekat dlouho a v čase 01:01 zavěsil po asistenci Krejčího M. Vodička. Po další půldruhé minutě nás dostal do vedení Honza Peška. Od Pešiho gólu uplynulo 6 sekund a do dvougólového vedení nás dostal dobře naladěný M. Vodička. Ten samý hráč našel chybu v Matrixu, tzv. deja vu, protože stejně jako v prvním zápase nastřílel hattrick během první třetiny. V úvodním dějství jsme si vypracovali stěžejní náskok. I když byl soupeř velice nepříjemný a kousal, naši borci byli prostě tento den opět na dobré vlně a nevypadali, že by si chtěli zápas komplikovat. Během druhé třetiny jsme zvládli vstřelit další 3 branky a to už bylo o vítězi rozhodnuto.

V poslední třetině byli naši hráči solidární a nechali si vstřelit 3 góly a jásat tak mohli také fanoušci Mostu.

Zajímavosti: Po juniorském derby s Mostem další vítězné derby proti okresnímu sousedovi. Kráťa při bránění obětoval hokejku (budiž jí země lehká). Využili jsme obě 2 přesilovky. Vítězný gól vstřelil Jára Krejčí (jeden z nejlepších hráčů utkání). Za zmínku určitě stojí to, že Matěj Vodička dal v zápase 5 gólů. Opět skvělý počet diváků – tentokráte 78 a my děkujeme..

Pokud se podíváte na tabulku: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni/druha-liga-dorostencu-skupina-2, zjistíte, že jsme na tom po polovině soutěžního ročníku velice dobře bodově. Vypracovali jsme si důležitý náskok před Turnovem, navíc vzájemný zápas se skvělým skóre. Vedeme před Kadaní, se kterou máme také vítězný vzájemný zápas s vysokým gólovým rozdílem. Všechny tyto faktory mohou být na konci soutěže důležité, ale osobně si myslím, že máme na to, abychom se v čele tabulky udrželi.