neděle 12.8.2018

Souhrnné info LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 2018

 
 
 

Informace o letním soustředění mládeže

Doprava : autobusem

Odjezd : sraz 13:30 na parkovišti za hlavní poštou Litvínov

REÁLNÝ odjezd po naložení kol cca 14:15 hod.

Návrat : cca ve 12:00 na místo odjezdu

Kontakty v době soustředění:

Zdeněk Picek, +420 720 203 495, zpicek@skbivoj.cz

Tomáš Arazim, +420 776 111 991, klub@skbivoj.cz

Jiří Vybíral, +420 775 144 844, provy@seznam.cz

O celkovou spokojenost a smysluplnou náplň se bude starat celkem cca 10 dospělých.

Účastnický poplatek obsahuje plnou penzi (5x denně strava + pitný režim), ubytování, dopravu účastníků, dopravu kol, pronájem sportovišť a doprovodné aktivity.

Návštěvy rodičů nedoporučujeme.

Pořadatel soustředění nepřebírá odpovědnost za cenné věci přivezené dítětem, které jsou nevhodné pro pobyt na této akci (cennosti – šperky, zlaté řetízky, drahé hodinky, mobilní telefony atp.)

Vzhledem k tomu, že některé děti jsou schopni být na telefonu do pozdních nočních či brzkých ranních hodin, budou mobilní telefony před večerkou odevzdávány trenérovi příslušného družstva. Toto opatření se týká všech nezletilých účastníků. Děkujeme za pochopení.

Ubytování:

Zajištěno ve 4 až 5-ti lůžkových chatách v samostatné části střediska.

Nejmladší účastníci budou ubytováni ve 3 až 4 lůžkových pokojích v pavilónu D6.

Stravování:

Zajištěno celodenní stravování (snídaně formou bufetu – svačina – oběd – svačina – večeře). Pitný režim bude přizpůsoben tréninkovému procesu.

Tréninkové jednotky:

Hlavní tréninkové jednotky budou probíhat v tělocvičně, která není součástí rekreačního střediska. Dle tréninkových plánů budeme dále využívat venkovní plochy střediska a malou tělocvičnu v místě.

Ostatní služby:

K dispozici je nepřeberné množství venkovních sportovišť, vlastní písčitá pláž s pozvolným vstupem do vody. Dále jsou k dispozici klubovny, herny, učebny a tělocvična.

U autobusu odevzdejte:

1) Potvrzení o zdravotním stavu, které Vám zasíláme v příloze. Pokud lékař již podobné potvrzení vystavil, stačí nám kopie tohoto potvrzení s platností minimálně 1 roku. Originál si nechte u sebe pro další tábory, školy v přírodě, soustředění atd.;

2) Pokud dítě bere léky - (každou krabičku označte jménem a dávkováním);

3) Vyjádření zákonného zástupce, které Vám předkládáme v příloze;

4) Kartička pojištěnce (originál);

5) Zdravotní a očkovací průkaz;

6) Kapesné (doporučená částka do 350,- Kč) v jedné obálce popsané jménem a částkou, toto doporučení se týká nejmladších dětí.

Program:

Účastníci budou rozděleni do 5-ti skupin dle věku. Každá skupina bude mít svého trenéra a asistenta, kteří dětem zajišťují činnost. Tréninkové jednotky budou probíhat třífázově (dopoledne – odpoledne – v podvečer). Po dobrých zkušenostech z minulých let jsme opět zařadili cyklistické výlety, kdy jedna tréninková fáze bude vždy na kolech.

Během soustředění budou vyhlášeny sportovní turnaje ve stolním a líném tenisu, přehazované apod. Podle počasí bude využíván přírodní rybník ke koupání.

Vzhledem k lokalitě bude pro nejmenší zařazena vyhlídková platba po Máchově jezeře a pro starší účastníky cyklo výlet spojený s výšlapem na hrad Bezděz.

Cyklistika:

všichni rodiče před akcí kolo pořádně prohlédnou. (Necítíte-li se na to - a většinou ani nemáte potřebné přístroje, nářadí a zkušenosti - nechte si kolo zkontrolovat v servisu);

dozor po dobu přesunů každé skupiny na kolech budou zabezpečovat vždy dva až tři dospělí;

každý musí mít jednu náhradní duši, sadu na lepení kol a láhev na pití s obsahem 0,7l;

doporučuji vzít několik energetických tyčinek (dají se koupit v cykloobchodech či lékárnách – při nákupu prosím upozorněte prodejce, že se jedná o tyčinky pro děti);

na kolo jistě přibalit nepromokavou bundu;

všichni dětí mladší 14-ti let musí mít reflexní vestu;

osoby do 18-ti let věku, musí být vybaveni ochrannou cyklistickou helmou;

Jízdní kolo musí být vybaveno:

1. dvěma na sobě nezávislými účinnými brzdami s odstupňovatelným ovládáním brzdového účinku;

2. volné konce trubky řidítek musí být spolehlivě zaslepeny (zátkami, rukojeťmi apod.);

3. zakončení ovládacích páček brzd a volné konce řídítek musí mít hrany buď obaleny materiálem pohlcujícím energii, nebo (jsou-li použity tuhé materiály) musí mít hrany o poloměru zakřivení nejméně 3,2 mm; páčky měničů převodů, křídlové matice, rychloupínače nábojů kol, držáky a konce blatníků musí mít hrany buď obaleny materiálem pohlcujícím energii, nebo (jsou-li použity tuhé materiály) musí mít hrany o poloměru nejméně 3,2 mm v jedné rovině a v druhé rovině na ni kolmé nejméně 2 mm;

4. matice nábojů kol, pokud nejsou křídlové, rychloupínací nebo v kombinaci s krytkou konce náboje, musí být uzavřené;

5. zadní odrazkou červené barvy, tato odrazka může být kombinována se zadní červenou svítilnou nebo nahrazena odrazovými materiály obdobných vlastností; plocha odrazky nesmí být menší než 2000 mm2, přičemž vepsaný čtyřúhelník musí mít jednu stranu dlouhou nejméně 40 mm, odrazka musí být pevně umístěna v podélné střední rovině jízdního kola nebo po levé straně co nejblíže k ní ve výšce 250-900 mm nad rovinou vozovky; činná plocha odrazky musí být kolmá k rovině vozovky v toleranci ± 15° a kolmá k podélné střední rovině jízdního kola s tolerancí ± 5°; odrazové materiály nahrazující zadní odrazku mohou být umístěny i na oděvu či obuvi cyklisty;

6. přední odrazkou bílé barvy, tato odrazka může být nahrazena odrazovými materiály obdobných vlastností; odrazka musí být umístěna v podélné střední rovině nad povrchem pneumatiky předního kola u stojícího kola; plocha odrazky nesmí být menší než 2000 mm2, přičemž vepsaný čtyřúhelník musí mít jednu stranu dlouhou nejméně 40 mm, činná plocha odrazky musí být kolmá k rovině vozovky s tolerancí ± 15° a kolmá k podélné střední rovině jízdního kola s tolerancí ± 5; odrazové materiály nahrazující odrazku mohou být umístěny i na oděvu či obuvi cyklisty;

7. odrazkami oranžové barvy (autožluť) na obou stranách šlapátek (pedálů), tyto odrazky mohou být nahrazeny světlo odrážejícími materiály umístěnými na obuvi nebo v jejich blízkosti;

8. na paprscích předního nebo zadního kola nebo obou kol nejméně jednou boční odrazkou oranžové barvy (autožluť) na každé straně kola; plocha odrazky nesmí být menší než 2000 mm2, přičemž vepsaný čtyřúhelník musí mít jednu stranu dlouhou nejméně 20 mm, tyto odrazky mohou být nahrazeny odrazovými materiály na bocích kola nebo na bocích plášťů pneumatik či na koncích blatníků nebo bočních částech oděvu cyklisty.

Jízdní kola pro jízdu za snížené viditelnosti musí být vybavena následujícími zařízeními pro světelnou signalizaci a osvětlení (tuto kapitolu bych být Vámi nepodceňoval, jelikož mé zkratky nejsou nejkratší a doba návratu je tím pádem vždy nejistá):

Zdravotnická péče

Po celou dobu akce bude v táboře zajištěna zdravotní péče, která řeší drobná poranění a nemoci typu „kašílek“ a „rýmička“. I letos budou vydávány oblíbené „tabletky na stýskání“.

Lehčí onemocnění vyžadující péči lékaře budou řešeny ve zdravotním středisku v Doksech. Urgentní případy budou převáženy k ošetření do nemocnice v České Lípě, kde funguje nepřetržitá lékařská pohotovost pro děti a dospělé. Přímo v Doksech též fungují dvě stomatologické ordinace.

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, prosbu, žádost nebo připomínku pište na výše uvedené e-maily.

Doporučený seznam věcí na soustředění

vybavené a seřízené jízdní kolo;

Gumáky + pláštěnka + boty na turistiku + sandály;

1x boty na tréninky do tělocvičny;

1x boty na tréninky na venkovním hřišti;

florbalka;

ponožky 7 x;

tepláková souprava (nebo šusťáková) 2-4 x;

oblečení pro chladné počasí (svetr, šusťáková bunda);

triko s krátkým rukávem 4 x;

trika (košile) s dlouhým rukávem 3 x;

spodní prádlo 7 x;

krátké kalhoty či trenky 3 x;

oblečení na spaní;

repelent;

mýdlo, 2x ručník, šampón, hřeben, kartáček a pasta na zuby;

plavky, osuška;

čepice proti slunci, opalovací krém, sluneční brýle;

baterka;

batůžek (na svačinu);

plastovou nádobu na pití;

kapesné v přiměřené výši 300-350,- Kč

kufr označený jménem – platí pro děti mladší 12-ti let;

malá svačinka na cestu do baťůžku;

kapesníky;

karty, stolní hra, kniha??;

oblečení na cestu a návštěvu města (možno klubová či jiná souprava).

S pozdravem

Zdeněk Picek

Hlavní vedoucí tábora


p.s. Ze zkušeností z minulých akcí připomínám přezůvky.

Zdeněk Picek
orion SNOEKS greiner packaging titan multiplast RESTAURACE SEVERKA itm mostplatinum natural