pátek 18.9.2015

Starší žáci budou v aktuální sezóně bojovat o udržení mezi elitou

 
 
 

Starší žáci v aktuální sezóně budou bojovat o udržení mezi elitou. V novém herním systému je soutěž rozdělena do výkonnostních košů a každý zápas je tak velice důležitý.

Jedná se o pilotní projekt v Ústeckém a Libereckém kraji, který se však již několik sezon úspěšně hraje v hlavním městě. Nicméně v našich podmínkách je však jeho implementace o hodně náročnější. Tak například vyjma začátku soutěže, si není žádný tým jist datem, kdy bude hrát další utkání ani soupeřem se kterým poměří své síly. Vše bude záviset na výsledcích posledního odehraného kola.

V soutěži tak bude působit celkem 22 týmů, které budou přeskakovat z jednoho koše do druhého a hráči tak budou nastupovat k těžkým zápasům s výkonnostně vyrovnanými soupeři po celou sezónu. Předpokladem je tak jejich rychlejší florbalový růst.

A aby změn pro tuto sezónu nebylo málo, je další novinkou změna na trenérské lavičce. Místo veterána Karla Horáka se za kormidlo týmu starších žáků postaví dvojice trenérů Petr Globočník a Martin Lančarič. V jednání jsou však ještě další asistenti, aby hráči měli maximální možný komfort a mohli se ideálně rozvíjet správným směrem nejen po florbalové stránce.

Nutností pro celou sezónu, která začne pro mladé Bivoje zápasy 28. 9. v České Lípě, bude také podpora ze strany rodičů, zejména jejich hlasivek, které by měli určitě hráče slušně motivovat k lepším výkonům.

Těšíme se na Vás! Za trenérský tým Petr Globočník

Petr Globočník
itm mostWilliam Art město Litvínov mšmt titan multiplast orion greiner packaging