sobota 12.10.2019

Starší žákyně odehrály první turnaj v letošní sezóně

Starší žákyně, první turnaj v sezóně 2019

Dnes se nám poprvé v nové sezóně představily starší žákyně a to rovnou na domácí půdě. Výkon napříč zápasy byl poměrně dost nevyrovnaný a holky střídaly chvíle radosti s momenty, na které bychom raději zapomněli.

Do prvního zápasu nastoupily holky lehce nervózní a plné obav z výšky jejich soupeřek z týmu Roudnice. Po pár úvodních minutách však Bivojky dokázaly setřást veškerou nervozitu a začly hrát s chutí a touhou po vítězství. Balónek byl většinu času v našem držení a holky s klidnou hlavou předváděly napínavé kombinace a zvyšovaly svůj brankový náskok. Plné pocitu vítězství ukončily zápas o něco dříve a umožnily tak soupeřkám bez jakéhokoli odporu snížit 0,5 sekundy před koncem na finální výsledek 8:2.
V následujícím utkání Bivojky poměřily síly s Kadaní. Po poměrně ospalém začátku a gólu Kadaně holky konečně skórovaly, avšak pro mě nepochopitelně do vlastní brány. Zápas byl velmi napínavý, vyrovnaný a plný emocí. Po stažení sestavy na 2 formace naše žákyně pár minut před koncem vstřelily vyrovnávací branku a stav 3:3 dotáhly až do konečné sirény.
Nastal čas posledního zápasu, který se spíše než na hřišti odehrával v hlavě každé z holek. Do tohoto utkání bohužel holky nastoupily s náladou, jako by měl být výsledek už předem jasný. Nerespektování pokynů trenérů a zbytečné začátečnické chyby vedly k mnoha šancím soupeřek, které věděly, jak je využít. Po přestávce a řeči trenérů se však převaha na hřišti vyrovnala a i Bivojky začaly tvořit gólové příležitosti. Tato vzdorná nálada bohužel neměla dlouhého trvání a herně lepší soupeřky z České lípy si dokázaly udržet vedení a dotáhnout zápas až do výsledku 3:9.
Z tohoto dne si jistě všichni odvážíme zkušenosti a informace o tom, na co se musíme na tréninku zaměřit. Děkuji za podporu rodičů, přátel a ostatních členů našeho klubu.