úterý 22.11.2016

Supersport v plné náloži

 
 
 

Přináším další část knihy, tentokráte příběh z výletu do Roudnice nad Labem. Byli jsme plní očekávání skrz jednoduchou rovnici: soupeři se pohybují v dolních patrech tabulky + zlepšená dynamika tréninku = výsledek.


SK Bivoj Litvínov Yellow -  TJ Mocní Tuleni GSOŠ Podbořany 19 : 0 (4:0, 7:0, 8:0)

Vyvarovali jsme se podcenění soupeře a vlétli na něj se vší vervou. Již první i druhé střídání jsme měli střelecky úspěšné, během 40 sekund (podle hesla dej góla a střídej) jsme tedy vedli 2:0 a měli jsme míček i hru pod kontrolou. Naši hráči valili jeden útok za druhým, zkušeně drželi míček na polovině soupeře a byli strašně při chuti zasypávat gólmana střelami. V první třetině jsme si vytvořili důležitý náskok 4:0. Navíc obranná část naší hry měla smysl, hráči opět spolupracovali nejen dopředu, nýbrž i dozadu a tak jsme si dokráčeli pro 3 body. Musím přiznat, že soupeř si také vytvořil několik gólových šancí, ale v naší brance byl spolehlivý Jiří Vybíral.

Zajímavosti: první gól byl vítězný, již ve 20. vteřině se o něj postaral obránce Tomáš Kubas, který v utkání zaznamenal hattrick. 4 góly vstřelil Matěj Dufek a hattrickem se může pochlubit také věčně upovídaný Matěj Vodička. Zapisovatel online: Okno... poslední gól přesně se závěrečnou sirénou. Gólman Gigi Jiří Vybíral si připsal asistenci a také vychytanou nulu. Marek Poláček v prvním zápase za náš tým oslavil premiérový gól, když vymetl šibenici. Škodík (Jan Peška) si zkusil post trenéra, když spoluhráčům z "lajny" maloval útočnou akci. Třetí třetinu už mi bylo soupeře líto, ale moji svěřenci soucitem rozhodně netrpěli. Po špatném verdiktu rozhodčího, který viděl hru vysokou holí soupeře před jejich bránou a udělil soupeři 2 trestné minuty, jsme ukázali ducha fair-play a přiznali se, že vysokou holí zahrál náš hráč a rozhodčí správně odvolal trest. Střely – 42 : 10.

SK Bivoj Litvínov Yellow -  Florbal Ústí C 13 : 2 (2:0, 7:1, 4:1) 

Céčko Ústí jsem viděl v jejich prvním zápase tohoto turnaje proti Turnovu, což je tým ze špičky tabulky a kdyby Ústí trefovalo bránu, výsledkově by zle zatopilo favoritovi (výsledek 5:0 pro Turnov). Ústí přijelo pouze se 7 statečnými do pole a bylo otázkou času, kdy proti našim fyzicky dobře připraveným hráčům tzv. odejdou. Upozornil jsem bivojáky, že soupeř je lepší než se může zdát a kvalitnější než Podbořany a chlapci si to vzali k srdci. První třetinu jsme tlačili, tlačili, ale góly jsme vytlačili pouze 2 z mnoha šancí. Samozřejmě, lepší než drátem do voka. První gól jsme vstřelili v sedmé minutě, jmenovitě Matěj Vodička a důležitý druhý gól dal ostrostřelec Milan Procházka. Ten samý hráč zvýšil v druhé minutě druhé třetiny na 3:0, ale pak kouslo i Ústí z trestného střílení. 3:1 a za tohoto stavu se může stát cokoliv, ale bivojové zvýšili tempo a během 5. minuty druhé třetiny jsme dvakrát skórovali (Matějové Vodička a Dufek) a to už jsem byl klidný. Celkově jsme druhé dějství vyhráli 7:1 a šli jsme vstříc dalšímu zaslouženému vítězství. Hráči Ústí už fyzicky nestíhali a náš brankostroj se po nádherných kombinacích zastavil na skóre 13:2.

Zajímavosti: 12 ze 13 gólů dali hráči na M (Milan, Matěj nebo Marek), ten zbývající dal jako správný Škodík Jan Peška. Náš střelecký účet otevřel i uzavřel Matěj Vodička. Milan Procházka a Matěj Vodička vstřelili hattrick. Matěj Dufek dal 5 gólů, z toho čistý hattrick ve třetí třetině – 1 gól normálně, poté 1 v oslabení, když nemilosrdně přesprintoval zapnutým turbem protihráče a 1 při přesilovce, tedy kromě nájezdu (který jsme neměli k dispozici) ze všech možných situací.. Střelcům to hodně usnadňovali nahrávači, opravdu hezké kombinace. Poměr střel – 25:8

Podle tabulky: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni/druha-liga-dorostencu-skupina-2 to prozatím vypadá nádherně, ale pravdou je to, že jsme většinu zápasů hráli se slabšími soupeři. Důležité je, že jsme vysoko porazili Kadaň (10:2, při eventuální důležitosti vzájemných zápasů, pozn. moja) a že Roudnice porazila Turnov.

Berte toto jako pozvání na další dvojutkání, které se koná u nás v Litvínově 4.12., kde kromě nás hraje i tým mladších dorostenců SK Bivoj Litvínov Black. Nejprve se dorostenci Black utkají s Turnovem a poté čeká veledůležitý zápas proti Turnovu i nás, Bivoj Yellow. Doražte se podívat na to, jak se naši hoši dokáží vyburcovat proti silnému soupeři. 

Skořepa Filip
Greiner Packaging William Art Altisport PKL servis platinum natural ITM Most Město Litvínov