pondělí 25.9.2017

V 1. lize dorostu jsme platili nováčkovskou daň

 
 
 

V neděli 24.9. vstoupili naši dorostenci jako nováček 1. Ligy do nové sezony. Za svými soupeři zajížděli do Liberce.

SK BIVOJ LITVÍNOV – DDM DYNAMO TEPLICE  3:7(0:0, 1:3, 2:4)

V prvním zápase jsme se potkali s nedalekým soupeřem z Teplic. Po opatrné první třetině, která skončila bez branek, začali góly padat až ve druhé. Bohužel více štěstí bylo na čepelích našeho soupeře a druhé dějství prohráváme 1 : 3. Ve třetí třetině bivojové zlepšili svůj výkon, ale stále tahali za kratší konec a nakonec podlehli po slušném výkonu 7:3. O to více nás může mrzet nepokrytí hráčů soupeře hlavně
v prostoru před brankou.

Picek Dominik (26 střel, 19 zásahů) - Peška Jan (1 gól), Žák Štěpán, Chleborád Tomáš, Význer Petr, Vovesný Petr, Cvrček Daniel (2 góly), Král Filip, Bolech Lukáš, Dvořák Martin, Hájek Vladislav, Pleticha Rostislav, Skokan Filip. Trenér Jiří Jelínek, asistent Martin Král.

FBC Liberec – SK BIVOJ LITVÍNOV  15:7 (6:2, 4:1, 5:4)

Druhý zápas a my dopláceli na stejné chyby jako v zápase prvním, i když musím uznat, že liberečtí byli sehranějším týmem. Až v posledním dějství času začali Bivojové plnit stanovené úkoly a dostavili se gólové úspěchy. Nicméně na lepší výsledek než 15:7 jsme nedosáhli.

Soukup Vojtěch (42 střel, 27 zásahů) - Peška Jan (3 góly + 1 asistence), Žák Štěpán, Chleborád Tomáš (1 asistence), Význer Petr, Vovesný Petr, Cvrček Daniel (2 góly + 2 asistence), Král Filip, Bolech Lukáš (1 gól + 1 asistence, Dvořák Martin, Hájek Vladislav, Pleticha Rostislav (1 gól), Skokan Filip. Trenér Jiří Jelínek, asistent Martin Král.

I přes neúspěšný počátek sezóny jsme měli v zápasech dobré okamžiky, na kterých můžeme stavět a v dalších zápasech se poučit z našich počátečních nezdarů. V dalších zápasech se v barvách Bivoje ještě objeví Jiří Marko a Matěj Tvrzník, kteří se nemohli dnešních zápasů zúčastnit.

Bezprostředně po skončení druhého utkání jsem požádal místopředsedu Výkonného výboru našeho klubu Zdeňka Picka, aby se s námi podělil o pocity z úvodního vystoupení dorostenců v 1. Lize.

Vzhledem k předchozímu vývoji tohoto družstva nevidím úvodní prohry nikterak dramaticky.“

Můžeš upřesnit výrok předchozí vývoj?

Vše začalo již v minulé sezóně. V prosinci 2016 byl od družstva z rozhodnutí VV na můj návrh odvolán trenér Karel Horák. Na jeho místo nastoupil Vláďa Běhavý, který ovšem ukončil z rodinných a pracovních důvodů svou trenérskou činnost 11. března 2017 dvou utkáním v Ústí n.L. Zbytek sezóny jsem dotrénoval já. Družstvo jsem přebíral s jediným cílem – udržet všechny hráče po hromadě. Tento cíl se mi podařilo splnit pouze částečně, jelikož bezprostředně po skončení posledních zápasů ukončil svou činnost Matěj Horák, v polovině června nahlásil Michal Hubáček ukončení florbalové kariéry a koncem června oznámil Daniel Kellermann svůj záměr spojit svou další florbalovou kariéru s chomutovským klubem. K tomu je nutné připočíst ještě Denise Veselého (příchod ze starších žáků), kterého z rodinných důvodů odhlásila z florbalu maminka.

Další vlna odchodů přišla v tomto měsíci. Dva dny po návratu ze soustředění oznámil přes spoluhráče ukončení Dominik Hasenöhrl, pro mě z neznámých důvodů. 13.9. mi přes messenger oznámil úmysl skončit s florbalem Tomáš Rychlík, z důvodů pro mě těžko pochopitelných a nakonec 21.9. mi volal otec Dominika Síbra, že jeho syn své veškeré síly bude směřovat ke studiu na střední škole. Suma sumárum ztráta sedmi hráčů a z toho pěti klíčových. Tým, který jsme dnes viděli, začal trenér Jirka Jelínek budovat v podstatě týden před dnešními zápasy, což je jak oba víme v každém sportu doba velice krátká.

Jak vidíš další vývoj družstva dorostu?

Jelikož jsem životní optimista, věřím, že někteří hráči ještě přehodnotí svá rozhodnutí o ukončení florbalové kariéry. Celé družstvo se stmelí, zlepší tréninkovou morálku a přes počáteční prohry začne ve druhé části soutěže vyhrávat.

Děkuji za krátký rozhovor.

Martin Král
William Art INNO-COMP RESTAURACE SEVERKA SNOEKS platinum natural město Litvínov itm most