pátek 24.1.2020

Vládci severu

 
 
 

Minulý týden od 16. do 19. ledna se naši mladší žáci zúčastnili zimního soustředění. Základnu měl tým v obci Horní Podluží ve Šluknovském výběžku, a to v penzionu Jana a hotelu Slavia, kde jsme měli postaráno o skvělé jídlo. Smyslem této akce bylo jednak zpestření zimního období pro naše borce, pohybové aktivity mimo naše domovské haly a také vylepšení týmového ducha. Vše, co jsme si plánovali, tato akce splnila, o čemž svědčí spokojení hráči i trenéři. Je nutné sdělit, že tato akce proběhla bez přítomnosti mobilních telefonů a jak jsme se všichni přesvědčili, společná zábava nás obohatila o nové zážitky.

Proč vládci severu? Odpověď je jednoduchá. Náš tým společně dobyl nejsevernější místo naší republiky, a to pochodovou túrou z obce Lobendava až k památníku, který značí toto zajímavé místo. Během této akce sportovci ušli kolem 15 km s „plnou polní“.

Následující den nás čekaly hlavní sportovní aktivity. V plánu byla návštěva plaveckého bazénu ve městě Varnsdorf, ale vzhledem k probíhajícím závodům jsme museli upravit plán, a to sportovním vyžitím v tělocvičně sportovní haly. Během dvou hodin jsme se pořádně vyblbli a užili si spoustu srandy. Po obědě a krátkém odpočinku jsme nastoupili v hlavní hale ke dvěma florbalovým utkáním. První zápas byl s ligovým týmem Česká Lípa – Šluknovsko a druhý s Varnsdorfskými hokejisty. Obě utkání splnila svůj účel, a to prověření herních aktivit, zapojení kluků z přeboru, a hlavně navázání nových kontaktů. Večer nás po skvělé večeři čekali dvě hodiny bowlingu, který jsme si náramně užili. A na závěr byla skvělá palačinka, která poslední večer našeho pobytu parádně osladila.

Tímto moc děkujeme všem hráčům a rodičům a věříme, že si kluci akci užili a brzy spolu podnikneme další, kde zažijeme opět zábavu a sportovně se vyžijeme.

Trenéři Baxa, Dittrich a Vrzák
RESTAURACE SEVERKA platinum natural orion William Art greiner packaging titan multiplast SNOEKS