pondělí 12.10.2015

Zlepšený výkon, horší výsledky, stále 1. koš

 
 
 

Podle nadpisu si můžete v rychlosti udělat obrázek o tom, jak probíhalo druhé kolo soutěže z pohledu týmu starších žáků SK Bivoj Litvínov. Svěřenci trenérů Globočníka a Lančariče podruhé v krátké době nastoupili do soutěžních utkání a jak už tomu v této sezóně bude, ani jedno utkání nebylo vůbec jednoduché.

V úvodním střetnutí narazili mladí Bivojové na tým z Děčína, kterému měli co vracet, neboť v prvním vzájemném měření sil v této sezóně dopadlo lépe pro hráče týmu DDM. I v tomto střetnutí tahal Bivoj za kratší konec a nakonec svému sokovi podlehl po dobrém výkonu rozdílem jedné branky 4:3 z pohledu děčínských.

Ve druhém utkání tohoto kola se Bivojové postavili mladým nadějím z Liberce. Velice dobře technicky vybavený soupeř litvínovským seděl  a tak měl Bivoj daleko více ze hry, a to včetně vyložených brankových příležitostí. Ty se však Litvínovu nepodařilo využít a tak zákonitě přišel trest v podobě obdržené branky. Bivojové však zbraně nesložili, nejen že se jim podařilo vyrovnat, ale Kellerman je z trestného střílení nekompromisní střelou poslal do vedení. To se bohužel nepodařilo udržet, když Litvínov inkasoval v početní nevýhodě necelou minutu před koncem. Utkání skončilo remízou 2:2

V posledním zápase druhé kola změřil Bivoj své síly s týmem hráčů z Lomnice nad Popelkou. A že to nebylo pro Bivoje setkání příjemné, dokládá výsledek 9:2 pro Lomnici. Nutno ovšem podotknout, že lavička Bivojů darovala soupeři zbytečnými chybami několik branek zcela zadarmo. Nápravu můžou mladí Bivojové zjednat hned v dalším kole, které se uskuteční 24. 10. v Ústí nad Labem.

Hodnocení trenérů: svěřenci ve druhém kole předvedli zlepšený výkon a zaslouženě se udrželi v 1. výkonnostním koši. Varováním nám však může být zápas s Lomnicí, který jsme celkově nezvládli. Věříme, že se z této prohry dokážeme poučit a soupeři ji v příštím kole oplatíme. Velice děkujeme rodičům za podporu po celou dobu turnaje, která je velmi důležitá.

Petr Globočník
Greiner Packaging Altisport ITM Most William Art platinum natural PKL servis Město Litvínov