16_20221208_060648.jpg
105_20230530_165807.jpg

Bivojové přivezli zlato z OH 2023

Fanoušky olympijských her zklamu, OH = Ostravské hry 2023 :) Druhý ročník Ostravských her se za účasti mladších žáků Bivoje Litvínova konal 26. - 28.5. 2023. Kluci ročníku 2010 potvrdili svou aktuální formu z Prahy a i ze severomoravské metropole přivezli zlatou medaili.

ZÁZNAM FINÁLOVÉHO UTKÁNÍ: FBC Cargo Šternberk vs. SK BIVOJ LITVÍNOV ke shlédnutí ZDE.

V konkurenci třiceti, převážně moravských, nám méně známých týmů jsme v základní skupině narazili nejprve na domácí „superligový tým“ Tempish Vítkovice 3:1 (Arazim T, Šabaka, Štěpánek), Draky Říčany 6:0 (Pipota 3, Štěpánek 2, Šabaka), Sršně z Rožnova pod Radhoštěm 18:0 (Štěpánek 4, Lukáš 3, Arazim T. 2, Lán 2, Vácha 2, Breckl, Froněk, Křivánek, Šabaka, Šuta) a USK Poznaň 17:0 (Šabaka 4, Štěpánek 3, Arazim T. 2, Froněk 2, Lukáš 2, Pipota 2, Křivánek, Lán).

Z prvního místa ve skupině G jsme s lichotivým skore 44:1, kdy jsme inkasovali pouze z nájezdu v zápase s Vítkovicemi, postoupili do šestnácti finále. Tam na nás čekal starý známý z pražského turnaje, další superligový tým, z Mladé Boleslavi. I přes výsledkově vyrovnanou první polovinu jsme měli otěže zápasu jasně ve svých rukou a zvítězili i díky 2 gólům do prázdné branky soupeře, 6:1. (Arazim T. 2, Šabaka 2, Froněk, Kotlan).

V osmifinále jsme si hravě poradili s kluky z týmu florbal Vsetín 16:1, kdy se gólově prosadil i náš druhý gólman hrající v poli. (Štěpánek 3, Křivánek 2, Pipota 2, Šabaka 2, Arazim T., Breckl, Froněk, Kotlan, Lán, Lukáš, Vácha).

Ve čtvrtfinále jsme narazili na dobře organizovaný tým FBS Olomouc. Našim sniperům trochu zvlhnul prach a po tuhém boji jsme vyhráli 3:2 (Štěpánek, Pipota, Lán).

Semifinálový soupeř přijel i s velkým počtem fanoušků a tak atmosféra v hale odpovídala zápasu o vytoužené finále. Gullivers Brno na turnaji ukořistili několik cenných skalpů a věděli jsme, že svou kůži nedají lacino. Po dalším vyrovnaném boji Bivojové zdolali Gullivery 4:2 (Šabaka, Froněk, Zlata, Lukáš).

Ve finále stanula dvě neporažená mužstva turnaje, FBC Cargo Šternberk a SK Bivoj Litvínov. Soupeř, vědom si naší síly, začal velmi opatrně s pozornou obranou až na vlastní půlce. Bivoj v první polovině jen těžko dobýval Šternberskou tvrz a naopak Cargo vyjíždělo poměrně snadno a úspěšně do rychlých brejků. Zápas byl pro fanoušky dlouho napínavý. Tomu odpovídalo i skóre po polovině zápasu 3:2 pro Bivoje. Šternberské Cargo už naštěstí ve druhé polovině zápasu nenašlo tu správnou cestu do Bivojské svatyně a litvínovští mladší žáci vyhráli především díky své produktivitě zaslouženě 7:2 (Froněk 2, Lukáš 2, Pipota 2, Lán).

ZÁZNAM FINÁLOVÉHO UTKÁNÍ: FBC Cargo Šternberk vs. SK BIVOJ LITVÍNOV ke shlédnutí  ZDE.

Litvínov ukázal i na severu Moravy svou sílu, s mnohými soupeři se uvidíme za měsíc v Brně.

Nemůžu vynechat a nepochválit i náš početný dospělácký doprovod. Bez jeho podpory, jak v hale tak v ubytovacích prostorech, by to nešlo. Ještě jednou Velké Díky, byli jste naším šestým hráčem!

Jan Pidi Štěpánek, trenér