Bivojové si připsali první výhru

V úvodním domácím utkání porazil Bivoj Turnov 4:3pp.

V neděli 20. září se představil nově složeným tým Bivojů na domácí půdě. Celý zápas byl velmi vyrovnaný, byť se Bivojům v první polovině zápasu nepodařilo vstřelit branku a prohrávali od začátku 2.třetiny již 0:2. K vidění byla celá řada slibných šancí. Branku naděje ve 33. minutě vstřelil a prvním střelcem sezony na domácí palubovce se stal, stejně jako loni, junior Josef Jupa.

Bivojové byli střelecky aktivnější, ale na skóre se dlouho nic neměnilo. Až v 50. minutě se Bivojové dočkali vyrovnání, po dobře sehrané standardní situaci se prosadil Pavel Zeman. Litvínov pak hrál ještě přesilovou hru, ve které si dokázal vytvořit řadu dobrých střeleckých příležitostí, bohužel míček v síti soupeře neskončil.

Drama vyvrcholilo v poslední minutě zápasu. V čase 59.40 dostal Turnov možnost standardní situace a střelu z dálky si domácí gólman Jiří Vybíral mezi hráči v brankovišti bohužel nenašel. Bivojové nesložili zbraně a ve hře bez gólmana dokázali během 7 vteřin srovnat. Úspěšným střelcem byl symbolicky pro tento okamžik hráč s číslem 7, obránce Filip Fišer, který pohotovým bekhendem vrátil míček zpět směrem do brankoviště. Neposedný míček si k velké radosti domácího publika našel cestu až do soupeřovy branky.

Prodloužení se ke štěstí Bivojů hraje již i v Národní lize ve formátu 3/3, který je domácímu týmu velmi blízký. Svou převahu v této herní formaci potvrdil ve 4.minutě prodloužení Jakub Zalubil.