Dorostenci to zvládli a postupují

Naši dorostenci zvládli vypjaté zápasy se západními soupeři z Kadaně i Karlových Varů a postupují do výkonnostního "Koše A". V našich dvou utkání padlo neuvěřitelných 42 branek.

FBC DDM KATI KADAŇ - SK BIVOJ LITVÍNOV   (Statistiky utkání)

Soupeře z Kadaně si kluci pamatovali z letních přípravných zápasů a dobře věděli, že i papírově slabší soupeř má své silné stránky. I přes to naši dorostenci vstup do utkání podcenili a velice brzy prohrávali. S přibývajícími minutami hru vyrovnali a dokonce si v závěru 1.třetiny vytvořili hubený náskok 3:2. O ten bohužel hned v úvodu 2.třetiny přišli a navíc nabídli svými chybami při výběru přihrávek spoustu šancí svému protivníkovi. Kluci z Kadaně v úvodu 2.třetiny dostáli svému jménu, Kati a tvrdě trestali nepřesnosti v rozehrávce a využívali nabídnuté mezery v domácí obraně. V rychlém sledu vsítili dokonce 4 branky za sebou a v polovině utkání Bivoj prohrával již 3:6.

Ale nikdo nic nevzdával. K obratu zavelel završením svého hattricku Tomáš Kolodziej, který v 8. minutě 2.třetiny snižoval na 4:6. Bivojové zlepšili pohyb i přesnost přihrávek. Co bylo před tím křečovité a kostrbaté, začalo být plynulé a samozřejmé. Závěr třetiny šlo označit za opravdový brankostroj a patřil jednoznačně Bivojům. Čtyři různí hráči během 2 minut vstřelili po jedné brance a nejen, že Bivoj týmovým výkonem utkání otočil, ale soupeře doslova zlomil. Poslední třetina patřila opět pouze Bivojům a zlomený soupeř jen sledoval hrozivě narůstající skóre, to se zastavilo na čísle 14.

SK BIVOJ LITVÍNOV - FB HURRICAN KARLOVY VARY  (Statistiky utkání)

V zápase s florbalovou akademií  z Karlových Varů se hrálo o přímý postup do vyššího výkonnostního koše. Před utkáním bylo ve tvářích mladých Bivojů vidět odhodlání a sebedůvěra. To se pozitivně promítlo i do úvodu utkání. Jak Bivojové předchozí zápas skončili, tak vlétli do toho druhého. Nejproduktivnější hráč celé soutěže Erik Kocur otevíral skóre již v 1. minutě zápasu. V 6. kompletoval hattrick a v 8. připisoval další branku. Bohužel zůstal v koncovce na straně Bivoje osamocený a žádný z Bivojů se k němu nepřidal. Otřesený soupeř se pomalu zvedal a začal ukazovat své kvality.

Druhá třetina byla pro mladé Bivoje jako noční můra. Naprostý herní i psychický kolabs, Řada zbytečných vyloučení , včetně trestu pro realizační tým, po nuznané brance. Domácí mohli být rádi, že po konci 2.třetiny byl stav pouhých 4:7. Nebýt Lukáše Vostárka v bráně, mohlo být Bivojům ještě mnohem hůře. "Vostyho" skvěle vyřešený nájezd z konce 1.třetiny si můžeme vychutnat zde.

Do 3.třetiny vstupoval tým s třígolovým mankem a bez hlavního trenéra Ivana Martinovského na lavičce. V tu chvíli by vsadil na vítězství Bivojů asi málokdo. Bivojové ale ukázali všem jak velcí jsou florbaloví válečníci. Ve strhujícím závěru přestříleli Karlovy Vary na cimpr-campr a minutu před koncem vedli už 11:9. Kluci z Varů bojovali až do samého závěru, ale našli sílu již jen na částečnou odpověď a 3 vteřiny před koncem ještě snížili na konečných 11:10.

Další utkání jsou naplánována na 8.listopadu, kdy si naši borci zahrají proti dorosteneckému týmu letošního vítěze Czech Open, progresivnímu pražskému týmu Panters Praha a střihnou si odvetu s dalším pražským týmem z kmene Butchis, kterému máme jistě co oplácet. Ve druhé polovině koše A budou na naše kluky čekat dvě regionální derby s Chomutovem a Ústím nad Labem. Tak držíme palce.