16_20221208_060648.jpg
121_20240309_072856.jpg

Dorostenci vyzvou v play-off Karlovy Vary

Dorostenci zvládli skvěle závěr sezony 1.dorostenecké ligy, když vyhráli 5 z posledních 8 utkání. Příští víkend, respektive v pátek 15. a v neděli 17.3.2024 vyzvou ve vyřazovacích bojích Karlovy Vary. Play-off se hraje pohárovým způsobem na dvě hraná utkání a vítězí tým s lepším skore z obou utkání.

Dorostencům se sice výsledkově velmi povedl vstup do sezony, ale pak následoval útlum, dlouhá série proher a chvíle hledání. 

"Paradoxně jsme díky úvodním dobrým výsledků sešli z cesty a herní projev hráčů neodpovídal jejich schopnostem a herním možnostem 1.ligy dorostu. Není úplně důležité, jak jsme začali, ale kam se hráči po herní a taktické stránce za ten půl rok dostali", ohlíží se za průběhem sezóny šéftrenér, Tomáš Arazim.  "Od letního soustředění jsme pracovali na přepínání a aktivnějším zapojení "zadáků" do rozehrávky i finální ofenzivy. Z toho samozřejmě pramenila řada chyb a pár prohraných utkání, ale tým musí umět občas něco obětovat, aby se mohl posunout. V novém roce jsme se opět vrátili ke zdokonalení některých detailů hry kolem brankoviště, která je pro náš klub charakteristická a nově přidali do tréninku herní cvičení na zrychlení hry. Když jsem pomalejší v pohybu, za což se náš mladý dorostenecký tým nemusí stydět, musím zrychlit rozhodování a přihrávku. Pak mohu být v jednotlivých herních situacích a v důsledku toho i v celých zápasech úspěšnější".

"Ovoce jsme sklidili po novém roce, kdy kluci vyhráli většinu utkání a nebýt velké marodky v závěru ledna mohlo být ještě vše trochu jinak. Takto nám v tabulce připadlo až nelichotivé 14. místo. Přesto věřím, že nejsme v 1.kole play-off úplně bez šance a kluci svou kůži nedají lacino", doplnil trenér, Jiří Baxa.

Tak držíme palce :)

Redakce