Juniorky přivezly další 3 body do sbírky

O víkendu se juniorky vydaly v rámci dalších kol nejvyšší juniorské soutěže do Olomouce a Jablonného v Orlických horách. V Olomouci je čekal nejprve vedoucí celek tabulky a poté, především v domácím prostředí, nepříjemný tým Jablonného. Cílem bylo přivézt minimálně jednu výhru. To se po, všech stránkách, náročném víkendu povedlo.

SOBOTA

Olomouc

Na tento zápas by juniorky nejraději zapomněly. Soupeřky, v jehož týmu je většina juniorek součástí extraligového družstva žen, předvedly vynikající florbal plný pohybu, rychlosti, kombinací na jeden dotek a při vší snaze našich holek jsme nestačili a po dvou třetinách svítilo na tabuli hrozivých 12:0. Nebylo co ztratit a tak do poslední třetiny holky vstoupily s chutí splnit si alespoň dílčí cíle. Dvě velmi povedené přesilovky a jedno přečíslení zkorigovaly konečný stav na závěrečných 15:3. Především ty méně zkušené hráčky si ze zápasu odnesly množství zkušeností.

NEDĚLE

Jablonné v Orlických horách

V utkání, kde bylo nakonec více vyloučených než branek, jsme se sice brzy ujali vedení, ale to nám dlouho nevydrželo a v polovině zápasu prohrávali o tři branky 1:4. Hra byla rozkouskována častými vyloučeními a nepřesnými výroky rozhodčích. Od poloviny zápasu, jak je snad již tradicí, holky přepnuly na vyšší stupeň a i přes polovinu zraněných s nezměrnou vůlí zápas otočit se to nakonec povedlo. Poslední třetina už byla zcela v naší režii a po zásluze si odvážíme výhru 7:6. Pozitivem jsou nejen tři body, ale také vnitřní síla týmu, který už podruhé otočil utkání ve svůj prospěch a postupné začleňování dorostenek do družstva. Velká pochvala celému týmu.