Juniorky získaly první body aneb napůl zkrocené šelmy

O víkendu vstoupily do nejvyšší soutěže naše juniorky. Hned na úvod je čekaly dva těžcí soupeři z Prahy. V sobotu Tigers a v neděli Panters.

SOBOTA - Tigers (Statistiky utkání)

První třetina sobotního utkání vyšla juniorkám náramně, do utkání vlétly s chutí a nadšením a odměnou jim bylo vedení 2:0 a vyrovnaná hra s favoritem po celou třetinu. Ve druhé třetině se začala projevovat herní převaha a nacvičené kombinace soupeřek, ale díky výbornému výkonu naší brankařky a bojovnosti holek jsme drželi vedení 2:1. V poslední třetině síly ubývaly a Tigers toho dokonale využily, nastřílely 5 branek a skóre otočily na konečných 6:3. I tak juniorky ukázaly svoje možnosti.

NEDĚLE - Panters (Statistiky utkání)

Co se nepovedlo v sobotu, stalo se v neděli. Ale cesta k úspěchu byla trnitá. Především zapomenout na první třetinu. Úvod však nenaznačoval problémy. Holky si držely těsné vedení, ale na konci třetiny nepochopitelně ustoupily od své hry v obraně a byly potrestány třemi rychlými góly. Do šaten tak odcházely s třígólovým mankem (3:6), v kabině rozhodně nebyl klid, a tak do druhé třetiny vstoupily holky jako vyměněné a bylo jen otázkou času, kdy svoje nadšení, rychlost, chuť dávat branky a skóre otočit, promění v úspěch. Ještě do konce třetiny vývoj utkání otočily (7:6) a v poslední části navýšily až na konečných 11:8. Získaly tak svoje první 3 body do ligové tabulky.

Zhodnocení trenéra Jiřího Ondráčka

"Nutno dodat, že úvodní kola zvládly o dost lépe než vloni a s oběma soupeři sehrály výborná utkání. Tedy až na herní výpadky v určitých částech zápasů. Za celý víkend však zaslouží pochvalu a víme, že s odstraněním některých herních nedostatků přijdou další vítězství".

Gratulujeme celému týmu k dobrému vstupu do sezony a držíme palce do dalších bojů.