16_20221208_060648.jpg
87_20230113_102019.jpg

Mladší žáci přivezli ze Švédska zlato

První lednový týden se stal velmi úspěšným pro naše mladší žáky, kteří se vydali na zkušenou do švédského Göteborgu a přivezli si nejen zlaté medaile, ale hlavně spoustu zážitků a herních zkušeností.

MLADŠÍ ŽÁCI – GOTHIA INNEBANDY CUP

Největší dětský florbalový turnaj Gothia Innebandy cup, kterého se letos v 15 kategoriích zúčastnilo 411 týmů ze 6 zemí, se konal v termínu 5. až 8. ledna 2023 ve švédském městě Göteborg.

Na zkušenou sem vyrazili i naši mladší žáci, kteří se rozhodli pro spolupráci se spřízněným klubem Panters Otrokovice, které doplnil i jeden zástupce Zlín Lions a vytvořili jeden společný tým pod názvem AVALANCHE – CZECH TEAM.

Hlavním cílem bylo změřit své síly s vyhlášenými švédskými týmy, neboť Švédsko je považováno za kolébku florbalu a patří k nejlepším na světě. V kategorii B12, chlapců ročníku 2010, se přihlásilo 55 týmů.

Na začátku turnaje jsme nemuseli bojovat jen s věhlasným soupeřem švédským Pixbem, ale také s časem, neboť jsme se zvládli po cestě na zápas ztratit a dorazili jsme s malým zpožděním. Rozcvičku tak nahradil úprk od tramvaje na halu a kluci se vrhli do zápasu ihned a bez přípravy. Zápas, ale zvládli a slavili první vítězství 7:1.

Přes tyto počáteční komplikace jsme ale základní skupinu suverénně ovládli a po 5 vítězstvích a skóre 67:2, jsme postoupili přímo do sobotního odpoledního osmifinále.

Zde nás čekal vítěz 9. skupiny švédský Bergs IK. Svého soupeře jsme potkali po cestě na halu, kdy nám do zad zpíval vítězný chorál. Po 5 minutách na hřišti jim už ale moc do zpěvu nebylo a naši kluci přehráli urputně bránícího soupeře 8:2.

V pozdních nočních hodinách nás čekala čtvrtfinálová partie s Rytíři z Kladna na nejkrásnější hale turnaje, v Partille aréně. S kluky z Kladna jsme měli nevyřízené účty, když nás loni na turnaji v Plzni porazili ve finále. Zde jsme jim porážku oplatili a po přesvědčivém výkonu 11:3 jsme se dostali do finálového dne.

Ten pro nás startoval v neděli brzo ráno a již v 8 hodin jsme byli znovu na palubovkách, kde jsme se v semifinálovém zápase střetli se Snipers Bratislava, se kterými Avalanche prohráli v přípravě 2:3. Kluci neponechali nic náhodě a měli zápas celou dobu pod kontrolou. Nakonec zvítězili 7:2 a slavili postup do finále.

Velkolepé finále proti domácímu, švédskému týmu Växjö IBK U na hale Valhalla mělo úžasnou atmosféru. V publiku se mačkalo více jak 500 diváků. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný a všichni kluci si po 4denním zápasovém kolotoči museli sáhnout až na dno svých sil. I přesto, že jsme si v druhé polovině vytvořili dvoubrankový náskok 3:1, tak soupeř díky rychlým brejkům před koncem srovnal na konečnou remízu 3:3. Zápas musely rozhodnout samostatné nájezdy. Hrdinou se stal náš brankář Máťa Arazim, který soupeře dokonale vychytal a nepustil ani jeden nájezd. Naši útočníci se také s bouřlivou atmosférou a sílou okamžiku skvěle vyrovnali, Dan Šabaka, Filip Lukáš a Jan Ťopek proměnili své nájezdy a mohli jsme začít slavit naše největší vítězství!

Pro všechny kluky to byla velká zkušenost a spousta krásných zážitků a pro fanoušky úžasná podívaná! Děkujeme všech hráčům a trenérům  za skvělou reprezentaci svých klubů i českého florbalu a těšíme na další letošní turnaje!

Tým tvořili tito hráči: Matyáš Arazím, Tobiáš Arazím, Filip Lukáš, Vojtěch Šuta, Daniel Šabaka, Václav Vácha, Jan Zlata, Daniel Froněk, Filip Pipota (SK Bivoj Litvínov), Lukáš Zelík, Robin Hasík, Martin Pšenčík, Adam Langer, Jan Ťopek, Jakub Ťopek, Adam Martínek, Tomáš Kulhánek, Jonáš Konior (Panthers Otrokovice), Filip Klinkovský (Zlín Lions).Trenéři: Tomáš Ťopek (Panthers Otrokovice), Daniel Froněk a Rudolf Rác (SK Bivoj Litvínov).

Fotogalerii od rodičů Panthers Otrokovice z průběhu celého turnaje naleznete ZDE.