16_20240501_072040.jpg
100_20230507_083009.jpg

Mladší žáci získali v lize pomyslný DOUBLE

Wow!!! Mladší žáci Black a Yellow se v konečné tabulce Liberecko - Ústecké ligy mladších žáků objevili na 1. a 2. místě. Hráčům i trenérům moc gratulujeme!

Zcela opačný příběh napsaly letos oba naše výkonnostní mládežnické týmy. Zatímco Black obhajovali loňské prvenství a startovali v soutěži z 1.koše v roli favorita letošního ročníku, tak Yellow, jako nováčci soutěže, začínali naopak z posledního výkonnostního koše. 

Black pod vedením Honzy Šuty a Dana Froňka potvrdili svou roli a v 1.koši jim dokázal sekundovat pouze tým Fbc Liberec White. Je pravdou, že ve 36 zápasech klopýtly ještě jednou právě s naším druhým týmem Yellow a svedli několik vyrovnaných bitev s Chomutovem a Panthers Liberec, ale jejich dominantní postavení v soutěži podtrhuje závěrečné skóre 253/82.

Mnohem dobrodružnější jízdu zažili letos naši Yellow pod vedením Romana Suka a Libora Kudrny. Z posledního koše, přibržděni pořadatelskými povinnostmi, postoupili až ve 3.kole. Pak ale stoupali soutěží strmě vzhůru a dokázali porazit úplně všechny týmy v naší soutěži, na které narazili, včetně Fbc Liberec White a našich Black. Po krátkém zkoumání jsme zjistili, že se jim v letošní sezoně vyhnuly pouze dva týmy, Fbc Děčín a béčkový tým Fbc Liberec Pink. V polovině soutěže se Yellow poprvé objevili v nejvyšším 1.koši a po Novém roce jej dokázali i vyhrát, včetně cenného skalpu Black. V  jarní části soutěže byli, ale díky velké marodce, několika prohrám a pořadatelským povinnostem posláni zpět dolů až do 3. koše. Ale ani to se nepodepsalo na jejich výborných výkonech a v samém závěru dostali zpět mezi pomyslnou elitu a se skóre 180/95 obsadili celkově, možná trochu překvapivě, druhou příčku.

Klobouk dolů, velké poděkování všem trenérům této kategorie za skvělý přístup a ještě jednou díky za skvělou reprezentaci našeho klubu.