17_20221208_060558.jpg
16_20221208_060648.jpg
93_20230302_145545.jpg

Muži A - zakončili sezónu již po základní části

Mužské áčko mělo letos velmi krátkou soutěžní sezónu. Skončila už v únoru. Letos žádné play-down a bohužel ani play-off. Může se zdát, že letos zůstalo naše Áčko výsledkově daleko za očekáváním. Své jisté měli kluci již s příchodem nového roku a po těsných prohrách v odvetě s Kadaní a SKV si zavřeli dveře do play-off a sezonu dohrávali jen z povinnosti. Jak hodnotí tuto sezónu trenér Tomáš Arazim?

Letošní sezona byla bohužel poznamenána velkými odchody a dlouhodobými absencemi klíčových hráčů. Oproti předchozí sezoně v národní lize nás opustili všechny posily z Prahy s výjimkou Jakuba Zalubila, který odehrál symbolicky první a poslední utkání sezony. Tj. jsme ještě před sezónou škrtli defacto všech 6 přespolních hráčů. Zalubila, Fejfara, Štědrého, Fryše, Pokorného i golmana Dejnegu. Věděli jsme, že pro zranění kolene sezonu vynechá Tomáš Skalitz a na hostování do Chomutova odejde i další golman Matěj Chabr. To pro nás znamenalo porozhlédnout se po okolí a sestavu doplnit. 

Viděli jsme perspektivu v několika mladých hráčích ze sousedního Mostu, ale byť se tu celkem dobře zapsali v letní přípravě, ze spolupráce sešlo. Z našeho Béčka se do plné služby přihlásil pouze Jan Kopýtko a sportovní výzvu přijali z nižších soutěží  Michal Kučera a golman Pavel Grozický. 

Rozhodli jsme se proto, že dáme  velký prostor našim mladým a zapojili jsme všechny juniory 2005, kteří měli zájem. Nakonec se do A týmu zapracovali více pouze Jan Jupa a Matěj Hruštinec. Svou premiéru si odbyl i golman Lukáš Vostárek v našem odvetném vítězném utkání s Českou Lípou. Bohužel se vůbec nezapojili Jan Vokáč a velmi málo Erik Kocur. Není mi úplně jasné, proč mladí hráči nechtějí naplno využít nabídnuté příležitosti.

Aby toho nebylo málo tak se ve 2.zápase sezony vážně zranil Martin  Strejček a pracovní povinnosti vyřadily z tréninkového procesu Zdenka Fantu. tj. se nám po obraně rozpadl i 1. útok. Zdravotní komplikace vyřadili i bouřliváka Josefa Jupu, který odehrál pouhých 8 zápasů.

Proto porovnávat výkonnost týmu loni a letos úplně nejde. Bohužel nám v zápasech chyběla jistota na míčku a přiznávám i kondice!!! Z toho pramenily časté individuální chyby, které nás ve 2.polovině sezony stály důležité body v boji o play-off. Poslední čtyři utkání jsme dohrávali bez motivace jen z povinnosti. Horší období si z pohledu trenéra dokážu již jen těžko představit a nerad bych to ještě někdy zažil. Obecně beru náš celkový výsledek jako zklamání a vidím velký prostor pro zlepšení.

Cílem pro další sezonu je postup zpět do Národní ligy a zajištění nového generálního partnera klubu. Již nyní jsme oslovili pár hráčů, kteří mají vztah k našemu klubu, plus si slibujeme 3-4 nové tváře, které vyplynou z naší regionální spolupráce Chomutov / Louny. Dále chceme dát opět prostor i hráčům 2006. Uvidíme, kdo se o sestavu bude chtít poprat.

Nyní pro nás plánujeme 2-3 přáteláky s týmy z Divize, kterým podobně jako nám již skončila sezona a samozřejmě plán letní přípravy včetně účasti na Czech Open. 

p.s. za celosezónní foto děkujeme mistr31.cz