Muži přivezli z Prahy 3 body

Letošní sezona mužskému týmu příliš nevychází. Po několika dílčích úspěších na přípravných turnajích během letní přípravy se dostavil se začátkem ligy bodový půst. Snad s příchodem druhé poloviny sezony se začne blýskat na lepší časy. Ze tří posledních zápasů muži získali 4 body.

O uplynulém víkendu svedli muži bitvu o nepsaných 6 bodů s nejbližším soupeřem v tabulce TJ Kobylisy Praha. V úvodním utkání na domácí palubovce domácí udělali spoustu individuálních chyb a v dramatickém závěru, kdy 2x inkasovali v poslední minutě, podlehli nakonec Bivojové rozdílem tří branek 5:8.

Na odvetu byli Bivojové podstatně lépe připraveni, přesto se v úvodní třetině nevyvarovali hrubých chyb, které soupeř uměl potrestat a odskočit do dvoubrankového vedení. Naštěstí ani soupeř nebyl bezchybný a především díky dvěma gólům Rybky a Fryše, které Bivoj vstřelil v závěru 1. třetiny, se šlo do šaten za vyrovnaného stavu 5:5.

Od 2.třetiny byl Bivoj jasně lepším týmem a přidal další tři branky. Rybka i Fryš zkompletovali své hattricky a krásnou individuální akcí se prosadil Skalitz. Kobylisy se prosadily ve 2.třetině pouze jednou, kdy z přesilové hry překonali v brance Bivoje chytajícího, jinak bezchybného, Dejnegu. Ten vystřídal po 1. třetině zraněného Vybírala.

Ve 3. třetině se přesilovky také ukázaly jako rozhodující. V polovině 3. třetiny, již Kobylisy hrály velmi tvrdě a rozhodčí je trestali vyloučením. Bivoj nabídnutou početní výhodu využil již po několika vteřinách. O další výhodu pak Bivoj bohužel přišel přísným vyloučením zkušeného Skalitze, který v naší přesilovce hrál paží. Ve hře 4/4 Kobylisy dokázaly z následně nařízené standardní situace ihned skórovat a závěr utkání zdramatizovat. Poslední slovo měl naštěstí náš obránce Pokorný, který dalekonosnou střelou uzavřel skóre utkání na konečných 9:7. Nic na tom nezměnila ani závěrečná hra Kobylis bez gólmana. Během které měli více šancí na skórování Bivojové, když opakovaně minuli prázdnou branku soupeře.

Bivojové tak poprvé v letošní sezoně okusili, jak chutná vítězství za 3 body. Doufejme, že bude platit okřídlené rčení, s jídlem roste chuť a kluci své výkony zopakují hned tuto neděli proti florbalistům Orky. Utkání 15.kola Národní ligy ve florbale se koná tuto neděli od 19:00 v hale na Koldomu. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Autor fotografie k článku - Milan Stránský - celou galerii k domácímu utkání s TJ Kobylisy naleznete zde: Galerie.