16_20221208_060648.jpg
122_20240309_154136.jpg

Muži, stejně jako loni, na play-up nedosáhli

Muži skončili stejně jako loni ve středu tabulky Divize A, tedy mimo postupová i sestupová místa a sezona pro ně v únoru defacto skončila. Shodou okolností obsadili stejně jako loni 7.místo.

"Sezónu hodnotím jako neúspěšnou, protože se nám nepodařilo splnit předsezonní cíl a zahrát si play-up!

Na začátku sezony vše vypadalo optimisticky. Sestavu se podařilo doplnit, díky spolupráci s Chomutovem o několik mladých hráčů, kteří zde nakonec odehráli cca třetinu utkání základní části. Do týmu se vrátili obránci Honza Pokorný i Filip Fišer. Výpomoc přislíbil zkušený Jiří Jelínek nebo všestranný Tomáš Kolodziej. Ve třech ze čtyř úvodních zápasů jsme bodovali, byť prohra na nájezdy s rezervou Ústí, kluky určitě mrzela. 

Pak se ale rozpadla loni skvěle fungující 1. útočná formace - Jaroslav Rybka, Zdeněk Fanta, Martin Strejček. Fanta z pracovních důvodů nestíhal tréninky ani některé zápasy a Strejčka vyřadil na polovinu soutěže pracovní úraz. Ze studijních důvodů se rozpadlo i nadějné duo Lukáš Kaprhál a Martin Dvořák, kteří měli být stabilními členy základní sestavy. Do toho přišla nečekaná prohra s Teplicemi v prodloužení. To bolelo na domácí půdě hodně.

 Stále platnými hráči, i přes častou absenci v tréninku, se ukazovala dvojice Tomáš Kratochvíl, Ondřej Kopta, vedle kterých se letos vystřídala celá řada hráčů, od úplných mladíčků až po snipera Rybku. Ten dlouhodobě potvrzuje své kvality a nakonec i letos obhájil vítězství v kanadském bodování. Rybíz si tak splnil alespoň ten individuální cíl. 

Bohužel ani jeho opravdu velký bodový příděl našemu týmu na TOP 5 nestačil. Týmový cíl se bohužel vytratil s příchodem nového roku. Zlomový byl druhý zápas s Teplicemi, který jsme prohráli v prodloužení gólem při vlastní přesilovce. Díky této prohře jsme ve svých hlavách přišli o vidinu play-up a zbytek sezony jsme dohrávali, stejně jako loni jen ze setrvačnosti. Podle mne jsme to zabalili zbytečně brzy

V týmu dostali alespoň řadu šancí i junioři. Největší porci zápasů odehrál Jáchym Chalupný, který se vrátil, ze svého angažmá v Chomutově a byl velmi platným hráčem. Ze sestavy se naopak pomalu vytratil Honza Jupa, který za muže nastupoval již loni a určitě jsme od něj čekali další výkonnostní růst. Uvolněné místo v sestavě nejčastěji doplňoval bouřlivák, Daniel Larson a v závěru sezony dostali šanci i šikovný obránce, Jakub Zeman a univerzál, Lukáš Kyselka. Všichni junioři se dokázali bodově prosadit a pokud dají do tréninků ještě více úsilí a píle, mohou být v příští sezoně v sestavě mnohem častěji. 

Jasnou jedničkou v brankovišti byl i letos Jiří Vybíral, kterému kryli záda kluci z Chomutova. Při jeho delší absenci se vrátil na jeden zápas do branky i veterán Milan Stránský a nutno říci, že se v dané situaci zhostil své role ve velmi vysokém standardu. Ojedinělou příležitost dostal v závěru i junior Lukáš Vostárek, ve velmi těžkém utkání s rozjetými Vlčáky z Kralup.

Tým nyní čeká delší pauza, kterou vyplní  pár společných neflorbalových akcí, nějaký ten bowling a motokáry. Již proběhla schůzka s Martinem Bocianem a shodli jsme se ohledně pokračující spolupráce s Chomutovem na další sezonu. Každopádně se chceme ještě porozhlédnout po okolí. Hlavně po hráčích, kteří chtějí dělat florbal na 100%. V přípravě na další sezónu nás čeká určitě spousta práce", shrnul dění v týmu trenér, Tomáš Arazim. 

foto: https://mistr31.cz/