Muži zvládli playdown a znají soupeře pro baráž

Muži zvítězili v sérii s Wizardy 4:2 a v baráži vyzvou další pražský celek SOKOL RUDNÁ.

Muži po třech výhrách v řadě vedli v sérii již 3:1. Bohužel pátý zápas hraný v pražských Kunraticích jim v závěru prodloužení proklouzl mezi prsty. V šestém zápase, ale již nenechali nic náhodě a v domácím prostředí zvítězili 10:6.

Zápas měl ovšem velmi prazvláštní průběh. Po takticky svázaném začátku vedl Bivoj po 1.třetině a dvou dalekonosných střelách Kaprhála a Fryše 2:0. Wizards museli hru mírně otevřít a domácí se po 40 minutách mohli těšit luxusnímu náskoku 8:0. Zápas se zdál být rozhodnut, ale florbal je v tomto velice nekompromisní sport. Řada týmů i na té nejvyšší úrovni se přesvědčilo, že žádný náskok není dost velký a žádný čas beznadějně krátký, na vyrovnání nebo alespoň ke zdramatizování utkání. Přesně to mohli vidět diváci v Litvínově ve 3. třetině.

Laxní přístup, nesmyslné kombinace a trestuhodné ztráty míčků, to vše vedlo ke třem snadným brankám soupeře a oranžový hráči byli najednou všude a byli opravdu nebezpeční. V 54. proměnil trestné střílení Rybka a domácí hráči byli v hlavách už asi v šatně. Ale zápas ještě neskončil, hosté rozhodně nesložili zbraně a během dvou minut přidali další tři branky.  V závěru se na hřišti navíc možná zbytečně jiskřilo, ale naštěstí nedošlo k žádnému vážnému zranění. Poslední slovo si vzal a desátý gól utkání vstřelil Josef Jupa do prázdné branky. Po této brance se na hřišti seběhlo více hráčů a ruce sudích se začaly bohužel pro někoho červenat.

Bivoj nakonec zaslouženě zvítězil v posledním utkání 10:6 a mohl jít alespoň trochu slavit. V následujících dnes se musí ale poctivě připravit na dalšího soupeře, kterým je poražený semifinalista z divizního playoff, SOKOL RUDNÁ.

První utkání barážové série se uskuteční 10.4.2022 v Litvínově.