Odstartovala 1.liga dorostu

Naši dorostenci stejně jako loni hrají nejvyšší celostátní soutěž. Loni hodně mladý tým, získával herní a taktické zkušenosti a pohyboval se ve spodních patrech nově zavedeného košového systému. Letos už máme na čem stavět, byť více než třetinu týmu tvoří opět starší žáci.

FBC DĚČÍN - SK BIVOJ LITVÍNOV   (Statistiky utkání)

Dorostenci vykročili v sobotu pravou nohou. Díky velmi ofenzivní sestavě, kterou jsme měli tento víkend k dispozici se daly očekávat brankové hody. I přes velmi rychlý úvodní gól Bivojů z hole Erika Kocura, byl herní projev Bivojů na začátku utkání spíše nesmělý až opatrný a průběh zápasu velmi vyrovnaný. Ve druhé třetině zařadili Bivojové na vyšší rychlostní stupeň a přidávali jeden gól za druhým. Výbornou produktivitu kluci potvrdili i proměněnou přesilovkou v závěru druhé třetiny, kdy odskočili soupeřům již na rozdíl 5 branek. Děčín do 3. třetiny vystřídal gólmana a možná pomýšlel na obrat v utkání. To ale rázně odmítli dvěma rychlými góly Lukáš Balín a po něm nejproduktivnější hráč utkání Erik Kocur, který zvyšoval už na 11:4.  Frustrovaný soupeř pak zbytečně hodně přitvrdil a rozhodčí to bohužel tolerovali. Proto byla z pohledného zápasu na závěr slušná bramboračka. Bivojové s přehledem zvítězili a připsali si první vítězství v lize.

SK BIVOJ LITVÍNOV – BUTCHIS PRAHA  (Statistiky utkání)

A protože je potřeba stát pevně oběma nohama na zemi, stoupli si Bivojové v tomto zápase pro změnu na svou levou nohu. Mladí Bivojové hráli, na rozdíl od svého soupeře, již svůj druhý zápas a  proto jim chybělo trochu těch fyzických a asi i psychických sil. I přes řadu neproměněných šancí byli Bivojové svému silově vyspělejšímu soupeři z Prahy velmi vyrovnaným protivníkem. A to až do začátku 2.třetiny, kdy několik  tragikomických výroků rozhodčích, zbrzdilo plynulost hry a zkazilo celý zápas. Místo toho, aby se o výsledek zápasu hrálo florbalkami a míčkem na hřišti, rozhodli ho sudí. Co kluci z Butchis mohli, to kluci z Bivoje ne. Za co měli kluci z Butchis standardky z brankoviště, zůstávalo na druhé straně bez povšimnutí. To co plynulo z úst mladých Bivojů (rozhodně na hřiště nepatří) bylo trestáno 2 minutami, co z úst od kluků z Butchis zůstávalo opět bez stejného způsobu ohodnocení!? Po vzoru brankáře Butchis, jako gesta zmaru, strčil do branky i hráč Bivoje. Branka nespadla a zůstala v malém brankovišti. A ejhle to už je pro Bivoje opět na 2 minuty?! Pobouřený trenér domácího týmu byl odměněn pro jistotu pětiminutovým trestem. I přes to všechno Bivojové zbraně nesložili a dvěma góly v oslabení utkání emočně zdramatizovali. Navíc v úvodu 3. třetiny snížili na rozdíl pouhých dvou branek a mačkali soupeře jako citrón. Velký závěrečný nápor Bivojů bohužel přerušila jejich pokažená přesilovka, kdy Butchis z rychlého brejku definitivně rozhodli o svém vítězství.

A jak hodnotil utkání trenér Bivojů Tomáš Arazim?

No byla to jízda! Diváci mohli v našich dvou zápasech vidět přes 40 branek, spoustu pěkných kombinací, ostré souboje a velké emoce, tj. věřím, že jsme si to všichni užili.

Na další boje našich dorostenců se můžete přijít podívat do naší domácí haly na Koldumu již  4.října 2020.