Ohlédnutí Honzy Štěpánka za PFC 2023

Po týdnu přinášíme zhodnocení PFC 2023 očima nového trenéra starších žáků Honzy Štěpánka, kterému nikdo ve florbalovém prostředí neřekne jinak než "Pidi". Honzovi je 46 let, má trenérskou licenci B a mládežnický florbal trénuje od roku 2015. Do Litvínova přichází z týmu Florbal Ústí a přivedl s sebou také svého syna Honzu Štěpánka mladšího a jeho kamaráda Kryštofa Lána (oba ročník 2010). Není to náhoda, protože Pidi byl jmenován od 1.5.2023 hlavním trenérem starších žáků, tedy hráčů narozených v letech 2009 a 2010. A musíme uznat, že skutečně vykročil do našeho klubu pravou nohou. Pidi, gratulujeme, ať se Ti u nás daří.

Ahoj Bivojové, všichni mi říkejte Pidi a zdravte Ahoj :) Začínám tu svou další trenérskou etapu a na spolupráci s hráči i se všemi trenéry se moc těším, protože se mi líbí směr, kterým tento klub v mládeži jde. Doufám, že mé trenérské metody budou hlavně pro kluky, které mám na starosti, ale i pro celý klub přínosem.

Spolu se mnou z Ústí nad Labem přišli dva hráči, Jan Štěpánek mladší a Kryštof Lán, oba ročník 2010 a po několika tréninkách jsme společně vyrazili na první velký turnaj. O víkendu 12.-14.5. 2023 jsme absolvovali pouze s mladším ročníkem 2010 mezinárodně obsazený turnaj v Praze. 32 týmů v kategorii B10 slibovali dostatečnou konkurenci i každému mužstvu dostatečné množství zápasů na prověření jejich aktuálních schopností. Na turnaj jsem se s klukama neskutečně těšil.

Základní skupina: Buldogs Brno, Bohemians Praha a Panters Praha, hrací čas 2 krát 15 minut.

Litvínov : Buldogs Brno 3:4 (3:0) branky Litvínova : Pipota, Lukáš, Froněk

Litvínov : Bohemians Praha 5:1 (2:1) Lán, Pipota, Štěpánek, Lukáš, Šabaka

Litvínov : Panters Praha 11:1 (5:0) Vácha 2, Pipota 2, Lukáš 2, Breckl, Štěpánek, Froněk, Zlata, Šabaka

Ze druhého místa ve skupině jsme postoupili do večerního osmifinále proti jednomu z favoritů celého turnaje Spartě Praha. Možná bylo dobře, že jsme ve skupině vše nevyhráli, protože kluci nastoupili do play- off s velkým odhodláním a zároveň respektem k soupeři. Přes nervózní začátek a první obdrženou branku jsme ve vynikající atmosféře v hale zápas otočili a Spartu porazili 5:3(3:1) Štěpánek 2, Pipota, Lukáš, Froněk.

V neděli ráno přišlo na řadu čtvrtfinále proti Mladé Boleslavi a i přes dvouminutový výpadek ve druhém poločase, jsme zápas dovedli do vítězného konce, a tím do bojů o medaile. 6:4 (3:2) Lán 2, Lukáš 2, Froněk, Šabaka. V semifinále na nás čekal tým Black Angels 2010, ale od prvních minut, za neustálého povzbuzování našich fanoušků, jsme dávali soupeřovi jasně najevo, kdo že si chce zahrát zápas o zlato! 7:1 (4:1) Pipota 3, Štěpánek 2, Arazim, Křivánek.

Odměnou pro všechny byl zápas v nádherně připravené Unyp aréně, přes nástup v ohnivé bráně a poslechu státní hymny, po komentovaný přímý přenos si pořadatelé za celý víkend zaslouží obdiv. Čekali nás opět Buldoci Brno. Bivoj Litvínov od začátku zápasu dominoval a ukazoval, kdo chce zlato víc. Soupeři jsme v závěru prvního poločasu nastříleli 3 branky a i přes snahu dobře pohlídaného, zřejmě nejlepšího hráče turnaje Pavla Labaje, dovedli zápas do vítězného konce. 5:2 (3:0) Lán 2, Pipota 2, Froněk.

Pomyslnou třešničkou na dortu bylo vyhlášení individualit celého turnaje, kdy nejužitečnějšího hráče získal nejlepší hráč finále Kryštof Lán a nejlepším golmanem turnaje byl vyhlášen Matyáš Arazim.

Na konec bych rád poděkoval hráčům za úžasnou reprezentaci klubu, starostlivým rodičům za vytvořené zázemí a všem fanouškům (i těm z Otrokovic) za atmosféru při všech našich zápasech.