16_20240501_072040.jpg
69_20220926_120520.jpg

Petr Šalát hodnotí úvod sezóny staronového týmu žen

Přinášíme rozhovor s dalším naším trenérem Petrem Šalátem, který převzal po Vadimovi Všetulovi náš prvoligový tým žen.


Ahoj Petře, je to cca půl roku, co jsi převzal tým žen. Chvíli to vypadalo, že se tým rozpadá a soutěž ani nepřihlásíme, nyní na soupisce vidíme přes 20 hráček?

Ahoj, ano, dlouho nebylo rozhodnuto, jakou soutěž budeme vůbec hrát. Před letní přípravou spousta 
hráček odešla, tak jsme dávali dohromady tým jen s velkým úsilím. Ale nevzdali jsme to a myslím, že se to povedlo zajímavým způsobem doplnit. K týmu samozřejmě patří i realizační tým, který jsem pro tuto ligu chtěl také nově poskládat tak, aby tým měl oporu i na lavičce. Pomáhají  mi Honza Rudolf jako trenér gólmanek a Denisa Pechánková jako vedoucí týmu. Zásadní bylo udržet klíčové hráčky a alespoň jednu gólmanku.

Dobře, ale udělat z 10 hráček 20?

Tak 20 jich je včetně juniorek, takže nám zase začíná růst od spodu vnitřní síla a konkurence. Velký dík patří Denise Pechánkové, se kterou jsme kontaktovali snad všechny bývalé hráčky, plus volné hráčky z okolí. A jak říkám, zásadní bylo udržet klíčové hráčky Lauru Vytrhlíkovou i  Nelu Havlínovou a samozřejmě gólmanku. Jako první jsme se dohodli s Terezou Kalousovou, která se bude střídat s Terezou Soukupovou. Určitě jsme rádi za zájem a zapojení všech juniorek. Potěšil nás návrat Sáry Bartschové a také trochu překvapivý návrat Jitky Tothové z Chomutova. Pak se přidaly další bývalé hráčky, které se samy nabídly, že by chtěly opět v Litvínově hrát. Tento týden očekáváme další 2 návraty :) Úplně novu tváří je pak Nicole Šeferová, která vyměnila basketbalový míč právě za florbalku a je velkým příslibem do budoucna.

Jak proběhla letní příprava?

Letní příprava proběhla tak, aby ženy byly připraveny jak fyzicky, herně, tak psychicky do nové sezóny. Začali jsme poměrně brzy s železným jádrem holek, co tu zbyly. Všem holky díky, že jste neztratily víru. Každá jste byla v té době klíčová :) Kromě standardního testování, běhání a herní průpravy jsme zapojili  pravidelně fitness trenérku z "Factory Gym u Máje" Markétu Bergmanovu, kterou si holky moc pochvalují. Myslím, že jsme tím přípravu nejen zkvalitnili, ale i trošku oživili. Na závěr jsme zařadili pár přáteláků.

Máte za sebou první 3 zápasy, jak je hodnotíš?

První zápas se Spartou nám vyšel dle našich představ. Byli jsme namotivovaní a šli jsme první zápas na domácí půdě vyhrát, což se nám podařilo. Druhý zápas v Kutné Hoře jsme měli jasně pod kontrolou, poté přišlo zranění jedné z našich nejzkušenějších hráček, Terezy Šalátové a gól, který neměl platit. Ve výsledku jsme o jeden gól prohráli. Co se týče třetího, zatím posledního zápasu proti favorizovanému týmu Tigers, kde jsme byli v oslabené sestavě a prohráli jsme vysokým rozdílem. Těžko se hledají nějaká pozitiva :) Snad byl alespoň tento zápas pro nás ponaučením do těch dalších, které nás v sezóně čekají.

Jaké máte cíle do této sezóny?

Naše cíle jsou jasné. Co se týče hráček i celého realizačního týmu - dostat se do play-off z horní poloviny tabulky. A ty nesoutěžní, mít s holkama super partu a vytvořit zase velkou florbalovou rodinu.

Co můžeme popřát vašemu týmu do této sezony?

Pevné nervy na hřišti i mimo něj, aby nám po celou sezonu vydrželo zdraví a počet hráček, který nyní máme. Určitě pak co nejvíce výher, a při zápasech na domácí palubovce plné hlediště fanoušků, kteří nás poženou kupředu.


Petře, děkujeme, ať se daří.