16_20240501_072040.jpg
132_20240529_151301.jpg

Přípravka si užila letošní Nisa Open

Poslední květnový víkend se konal 24. ročník tradičního florbalového turnaje NISAOPEN v Liberci a naše přípravka byla opět u toho.

První zápasy odehráli Black i Yellow již v pátek a i přes menší nervozitu bojovali jako praví Bivojové. Yellow odstartovali turnaj remízou s klubem Floorball FALCON 2:2. Ve druhém pátečním zápase pak přejeli Dračice z Hořic 14:1. Black ve složení převážně z hráčů kategorie MINI i přes věkový rozdíl nedali soupeřům nic zadarmo. Na rozjezd svedli souboj se Sokolem Rudná, 2:10. V zápase s pražským týmem SPARTA Yellow již tréma odpadla a v konečném výsledku byl rozdíl pouhé tři branky, 2:5. Večerní zápas s Crazíky LIBEREC byl velmi vyrovnaný a vydatný na góly z obou stran, 5:7. Další boje nás čekali hned v sobotu ráno. Black podlehli Kobrám z vesničky Koberovy 3:7 a vyrazili na dopolední výlet do liberecké ZOO. 

Po poledni je čekal souboj s Draky z Hořic, 1:5. Předposlední zápas turnaje byl jasně v režii zkušených Slávistů z Plzně, 0:13. V posledním klání s týmem GFG Sokolov a Vary ze sebe vydali naši bojovníci poslední síly a s výsledkem 3:5 uzavřeli svou účast na turnaji. Za všechny trenéry (a určitě i fanoušky) patří všem Blackům obrovská pochvala za výkon na hřišti, odvahu, a FAIR PLAY. Od prvního zápasu bylo v každém dalším klání vidět zlepšení u všech hráčů a snaha urvat výhru. 

Yellow v sobotu dopoledne plichtili ve vyrovnaném souboji s karlovarskými 3:3 a před obědem zdolali Crazinky z Liberce 9:2. Třetí utkání dne se SPARTOU nebylo vůbec snadné a žluťásci padli 3:10. Druhý hrací den zakončili naši výhrou s Katy z Kadaně 7:4 a už vyhlíželi soupeře pro nedělní osmifinále. První soupeř pro žluté ve vyřazovacích bojích, Koberovy Kobry, byl na utkání velmi dobře připraven a kladl Bivojům nemalý odpor. Po dvou poločasech jsme dokázali zvítězit těsně 4:3. 

Ve čtvrtfinále nás čekal budoucí vítěz kategorie přípravka FBC LETKA z daleké Ostravy. Zkušenosti a převaha soupeře byla na palubovce jasně znát a s konečným výsledkem 13:2 pro letce se rozloučili s turnajem i naši Yellow. Opět obrovská pochvala pro všechny zúčastněné hráče a hráčky. Všichni dřeli od začátku do konce, ukázali soudružnost a stáli při sobě jak se patří.

Závěrem patří poděkování hlavnímu koordinátorovi našeho zájezdu trenérovi Honzovi Šutovi, který i přes nemalé komplikace vše naplánoval na výbornou! Samozřejmě nesmím opomenout naše skalní fanoušky z řad rodičů a sourozenců!

Ještě jednou velké díky všem, byli jste skvělí a příště už to cinkne.

Petr Šídlo, trenér