16_20240501_072040.jpg
101_20230507_092349.jpg

Starší žáci v lize nejlepším týmem na Ústecku

Naši straší žáci letos potvrdili vzestupnou křivku naší mládeže a v lize starších žáků obsadili za Superligovými kluby z Liberce a České Lípy skvělé 3.místo! Pod vedením trenéra Jiřího Baxy a Jiřího Pecky se stali nejlépe umístěným týmem z Ústeckého kraje. Moc gratulujeme!

Kluci, díky poctivé letní přípravě zakončené letním soustředěním v Doksech a povzbuzeni dobrými výkony na kvalitně obsazeném turnaji v Plzni, vlétli do sezony jako uragán. I přesto, že vstupovali do soutěže na základě výsledků z loňského ročníku "až" ze 2.výkonnostního koše, povedlo se jim hned postoupit a ve 2. a 3. kole za sebou dokázali opakovaně nechat Liberec i rivaly z Ústí, se kterými prohráli naposledy právě v play-off přípravného turnaje v Plzni.

Když se kluci pevně zabydleli v 1. koši a nechali za sebou v tabulce po 3. kole Liberec i Ústí, začali pošilhávat po vysněném postupu na MČR. Bohužel si před Vánoci vybrali slabší chvilku a sestupem do 2. koše se o možnost reálně bojovat o MČR připravili. To ale neznamenalo konec jejich dobrým herním výkonům. Dokázali se rychle vrátit mezi elitu a v novém roce porazit i vedoucí tým z České Lípy. Základním kamenem úspěchu byl golman Jirka Pecka. "Bohužel" pro nás si jeho výborných výkonů všimli skauti pražské Sparty a když pominula i teoretická šance našeho týmu na postup na MČR, talentovaný golman nabídku Sparty začátkem února přijal.

Tým byl následně doplněn o další výborné mladší žáky včetně nového golmana a zároveň se do něj vrátili všichni starší žáci, které tým v průběhu sezony v honbě za postupem poztrácel. Nakonec kluci po vyrovnaných výkonech v závěru soutěže obsadili s přehledem celkové 3. místo za vítězi z České Lípy a druhým Libercem. Oba severočeské týmy v těchto dnech bojují na MČR starších žáků v Brně.

I Litvínov zde má své želízko v ohni v již zmiňovaném brankáři Jiřím Peckovi, který od února hájí branku obhájce titulu pražské Sparty. Držíme mu palce a snad přiveze i nějakou tu placku, nejlépe zlatou :)