16_20221208_060648.jpg
113_20231106_165129.jpg

Starší žáci vykročili do sezóny pravou nohou

Prestižní liga starších žáků, je dlouhodobá soutěž, ze které postupují nejlepší týmy na Mistrovství České republiky. Poprvé se zaznamenávají a bodují výsledky a poprvé se klukům oficiálně zobrazují i vstřelené branky a asistence.

Starší žáci pod vedením Jana Štěpánka a Daniela Froňka si letos vytkli i jeden dlouhodobý cíl. pokusit se probojovat na závěrečný turnaj MČR starších žáků. A start se jim opravdu povedl. Po oťukávání soupeřů ve dvou nebodovaných turnajích šla jejich forma směrem vzhůru. Po 3. a 2. místě do toho šlápli v ten nejsprávnější moment a z výsledkově zamotaného turnaje vezou 1.místo a plný počet kvalifikačních bodů. Zároveň papírově nejtěžší soupeř z Liberce zde hodně ztratil a propadl se do 2. výkonnostního koše. 

Naši borci měli výborný vstup do turnaje, když si v prvním utkání poradili v taktické bitvě s Libercem 2:0. Svojí formu potvrdili v utkání s Teplicemi, kde byli sice Bivojové od začátku lepším týmem, ale teplický gólman v brance doslova čaroval a dlouho držel svůj tým v utkání. Klobouk dolů! Dokonce díky dvěma slepeným brankám v závěru utkání, Teplice ještě utkání dokázali zdramatizovat a nejednomu z fanouškům Bivoje zatrnulo.

"Zápas pravdy" proti domácímu týmu z Ústí byl sice fyzicky náročný, ale výsledkově držel Bivoj po celou dobu otěže utkání pevně ve svých rukou. Vedení z úvodu utkání 3:0 si zkušeně pohlídal a soupeře k ničemu zásadnímu nepustil. Poslední utkání proti Chomutovu už jen potrhlo herní pohodu, ve které kluci celý turnaj odehráli a zvítězili jasně 5:1.

Gratulujeme k 1. kroku k vytyčenému cíli a věříme, že přidáme i 9 dalších :)