16_20240501_072040.jpg
129_20240511_110907.jpg

Z mistrovství republiky přivezli starší žáci bronz

Bronzovou tečku za letošní sezónou udělal tým starších žáků. Z posledního mistrovství České republiky, které se konalo v Mladé Boleslavi přivezli bronzové medaile. Za foto děkujeme: Jan Vlach

Cesta k historickému úspěchu nebyla tak přímá a snadná, jak by se mohlo na první pohled znát. Řada kluků má za sebou sice mnoho zkušeností z úspěšně zvládnutých finálových zápasů na velkých turnajích, ale zájemců o postup na MČR bylo v našem regionu podstatně více. Vyrovnanost TOP 5 týmů dokazovaly výsledky z úvodu ligové sezony, kdy Bivojové byli v úvodu až 3. a Liberec dokonce až 5. a musel mocně dohánět ztracené body.  Už na podzim bylo  jasné, že na sobě budou muset kluci poctivě pracovat po celý rok, aby si účast na finálovém turnaji vybojovali.

Starší žáky přesně před rokem dostali na starost trenéři Jan Štěpánek, Daniel Froněk a udělali s nimi velký kus práce. Kluci se zlepšili ve vzájemné komunikaci na hřišti, nabrali sebevědomí v řešení situací jeden na jednoho, ale především zabrali v kondiční přípravě. Intenzita tréninků byla nepřehlédnutelná.

Klukům vycházelo letos vše, jak si přáli. Vyhýbala se jim zranění, měli skvělou docházku na tréninky. To vše se pozitivně odráželo v ligových zápasech. I proto dokázali v dlouhodobé soutěži Liberecko-Ústeckého regionu zvítězit a spolu s Libercem postoupit na vysněný finálový turnaj.

S ohledem na to, že tři čtvrtiny týmu jsou ročník 2010 a tým byl ze všech účastníků nejmladší, nejeli Bivojové na MČR s přehnanými ambicemi. Ale síla okamžiku, odhodlanost hráčů, skvělí fanoušci a momentální forma způsobili toto příjemné překvapení.  

Bivoj dokázal porazit hned v úvodu turnaje obhájce titulu z Vítkovic 4:1. V pátek odpoledne naopak klopýtl s podceňovaným Pískem 2:3, ale v sobotu už dali kluci jasně najevo, že ve vyřazovacích bojích se s nimi musí počítat. Nejprve porazili Plzeň vysoko 7:1, aby si poté vyšlápli na favorizované Pardubice, které zdolali v poměru 4:0. V semifinále jejich hvězda na chvíli pohasla, když se museli sklonit před urostlými hráči z Bulldogs Brno 2:7.  Kluci dokázali nezdar hodně rychle hodit za hlavu a rychle přepnout své hlavy do souboje o bronz. Zde je čekal "ze skupiny starý známý" tým z Písku, který ve druhém semifinále podlehl Hattricku Brno 3:7. 

Bivojové od začátku posledního zápasu tahali za delší konec a podporováni skvělými fanoušky mohli zakončit svou letošní úspěšnou sezónu bronzovou medailí. V dramatickém závěru zápasu o bronz uhájili svůj náskok, zvítězili nad Pískem 4:3 a mohli se začít radovat.

Všichni máme z úspěchu našich mladých hráčů obrovskou radost a jsme na ně hrdí. Velké díky proto patří všem trenérům, kteří je od jejich začátků v našem klubu vedli tím správným směrem.  Jiřímu Baxovi, Tomáši Arazimovi, Janu Šutovi, Rudovi Rácovi, Danu Šabakovi, Romanu Sukovi, Danielu Froňkovi, Janu Štěpánkovi. Nesmíme zapomenout ani na rodiče, bez Vaší podpory a trpělivosti by to nešlo.

Všem velké díky.

Vedení klubu SK Bivoj Litvínov