16_20240501_072040.jpg
130_20240527_165818.jpg

Zakleté čtvrtfinále i pro elévy

Stejně jako tým přípravky a starších žáků, zakončili naši elévové svou turnajovou pouť tento víkend již ve čtvrtfinále.

Družstvo elévů i přesto, že v mistrovské soutěži skončilo na krásném druhém místě, neodjíždělo na letošní turnaj NISA OPEN s příliš vysokými ambicemi, jelikož většina hráčů byla ročníku 2014 a kategorie byla vypsána i pro ročníky 2013. Naši elévci se této výzvě postavili čelem a skupinou projeli bez porážky. Při pohledu na konečnou tabulku možná trošku zamrzí nerozhodný výsledek s později bronzovými Vinohrady.

Během turnaje ze sebe všichni vydali maximum, což se projevilo zejména v osmifinále, kdy naši zvítězili nad velmi ambiciózní Spartou Praha v poměru 9 : 6. Po krátké přestávce se Bivojové postavili ve čtvrtfinále proti Black Angeles, celku složeného výhradně s kluků ročníku 2013 (celkově stříbrný tým). I v tomto zápase, který jsme dohráli bez dvou zraněných hráčů, jsme bezesporu prokázali svůj florbalový um a velkou bojovnost. Je jen škoda nevyužití čtyř vyložených šancí za stavu 1 : 2, protože  "rozhodující" třetí branku jsme obdrželi až v samotném závěru vyhroceného zápasu. 

Za předvedené výkony i výsledky chválím celé družstvo, i když po skončení posledního zápasu lze z tváří našich hráčů vyčíst velké zklamání. Skončit v konkurenci 37 týmů v první osmičce, není vůbec špatné a určitě se nemáme za co stydět. 

Definitivní tečkou za letošní sezónou 2023/2024 bude turnaj v Roudnici, který proběhne v sobotu 8.6.2024. Hned po tomto turnaji začne příprava na novou sezónu, ale to už bude jiný příběh ……

Hráčům i rodičům velké díky, váš Zdeněk Picek alias "Hnátek"