17_20221208_060558.jpg
16_20221208_060648.jpg
96_20230311_071815.jpeg

Ženy skončily v osmifinále play off

A jak průběh celé sezony viděl hlavní trenér Petr Šalát?

Na začátku nové sezóny se mi dostalo velké výzvy a to trénovat a být hlavním trenérem první ligy žen. I když jsem tým přebíral s tím, že hodně holek končí, dali jsme dohromady se svým kolegou a trenérem brankařek Honzou Rudolfem a asistentkou Denisou Pechánkovou před sezonou na soupisku super počet a to 27 hráček. Absolvovali jsme samozřejmě letní přípravu, i když nebyla tak intenzivní, jak jsem si představoval, především co se týče přípravných zápasů. Bohužel jsme průběžně do poslední chvíle před začátkem soutěže tým doplňovali. Ale nakonec se nám myslím povedlo dát dohromady silný tým.

První polovinu sezóny jsme se drželi ve střední části tabulky a zároveň jsme dokázali hrát vyrovnané zápasy s TOP soupeřkami ze samé špičky naší soutěže. Spousty hráček nás ale během té první půlky sezóny opustilo, ať už ze zdravotních důvodů, tak i osobních a my jsme začali tabulkou klesat.

Samozřejmě se vše nějak zvládlo, oslovili jsme jak bývalé hráčky, tak jsme dali větší prostor mladým a pokračovali dál a věřili jsme, že i s užším kádrem cca 13 hráček se vrátíme zpět minimálně do středu tabulky. Ze zdravotních důvodů nás opustila i má asistenta Denisa, která mi hodně pomohla celý tým dát postupně dohromady. Místo ní jsme do týmu začlenili Maky (Markéta Rumlová pozn. redakce ), která má velké zkušenosti z extraligového Liberce. Ta do týmu přinesla nový impuls a oživila výzvu se poprat o lepší místo v tabulce.

Bohužel se nám závěr sezony vůbec nevydařil a po základní části jsme skončili až na 12 místě.  Ale hodili jsme to za hlavu a do play-off šli s čistou hlavou. Tam nás čekal silný Chomutov. I když jsme ze sebe vydali maximum, bohužel soupeř vyhrál oba zápasy a pro nás sezóna skončila.

Pro mě osobně bylo trénování žen velkou výzvou a posbíral jsem MNOHO zkušeností a věřím, že je uplatním pro další tým či týmy, které v budoucnu budu trénovat. Holkám i mému celému realizačnímu týmu patří VELKÉ DÍKY a mají můj respekt. Já se ve zbytku sezony budu soustředit na naše juniorky, kde nám rostou šikovné hráčky a které letos ještě čeká pár zápasů.  Pak si na chvilku odpočinu nebo spíš ne :) Již nyní se musíme zaměřit na přípravu další sezóny celé ženské složky!

Díky všem, které florbal baví.

Petr Šalát