16_20221208_060648.jpg
108_20230628_160328.jpg

Zlato z Brno Open Game 2023

Dnešní článek začnu netradičně úplně z jiného konce. Při příchodu z Ústí jsem nám ústečákům dal tři úkoly, z nichž jeden byl vylepšit atmosféru v hledišti a spojit radost pupeční šňůrou z tribuny na hřiště. Tento úkol považuji za splněný. Velmi mile mě překvapil přístup obou týmů k podporování se vzájemně, vrchol pro mě nastal v neděli, kdy spousta kluků a holek místo odjezdu domu zůstali na tribuně až do konce a stejně jako v Praze pomohli vytvořit neskutečnou finálovou atmosféru. Žlutá záplava povzbuzujících fanoušků? Tomu já říkám BIVOJ FAMILY. Díky.


Samotný turnaj pro nás začal již ve čtvrtek v podvečer a hned to nebyl soupeř z nejlehčích, 1. SC TEMPISH Vítkovice, i přes celkem strastiplnou cestu jsme soupeře porazili 6:0 ( Štěpánek 2, Ševčík, Pipota, Lán, Froněk). Další dva soupeři nás příliš neprověřili FBC TIGERS Poruba 24:0 ( Pipota 7, Lukáš 5, Ševčík 3, Lán 2, Štěpánek 2, Vácha, Froněk, Šabaka, Šuta, Arazim) a TJ Sokol Královské Vinohrady B 21:0 (Štěpánek 4, Froněk 4, Arazim 3, Pipota 3, Lukáš 2, Křivánek 2, Lán2, Šuta.) V podvečerním zápase se soupeřům konečně podařilo vstřelit Bivojům gól, nutno ovšem podotknout, že jsme si zpříjemnili čekání návštěvou koupaliště, což si trochu vybralo svou daň v podobě únavy, ale stálo to za to. FBŠ Hattrick Brno 12:3 ( Vácha 3, Pipota 3, Štěpánek 2, Lukáš, Froněk, Arazim, Plaček).

Do play off postoupilo všech 65 týmů! My v prvním kole narazili na vítěze předkola DDM Litoměřice 29:0 (Pipota 7, Štěpánek 5, Lán 4, Ševčík 2, Lukáš 2, Šabaka 2, Šuta, Křivánek, Froněk, Plaček, Arazim, Vácha, Zlata). Ve druhém kole jsme porazili Gullivers Brno B 20:1 (Šabaka 3, Froněk 3, Ševčík 3, Lukáš 3, Pipota 2, Zlata 2, Štěpánek, Vácha, Arazim, Lán, Plaček).

Play off pro nás začalo až osmifinále, kdy jsme narazili na Panters Praha, kteří budili respekt opravdu velkou výškovou převahou, ale kluci to zvládli s grácií 11:3 (Lán 3, Lukáš 3, Pipota 2, Arazim, Froněk, Štěpánek).

Čtvrtfinále a náš nejtěsnější výsledek na turnaji. Zde nás trochu potrápilo hodně "zalezlé" Vinohradské áčko a dvěma brankami v závěru kosmeticky upravilo výsledek na pouhých 5:3. Je zkrátka potřeba nic nevypustit a udržet koncentraci až do posledního hvizdu. (Lukáš 2, Vácha, Ševčík, Arazim).

V semifinále nás čekala Sparta Praha, která nám jistě chtěla vrátit vyřazení z PFC. Bohužel soupeř nebyl kompletní a i když jsme na začátku prohrávali 2:3, poctivým aktivním výkonem ve druhé polovině zápasu jsme zúročili aktuální formu a pokračovali vstříc finále. Bivoj Sparta nakonec 9:3 ( Štěpánek 2, Pipota 2, Lukáš 2, Plaček, Šabaka, Lán).

Finále a v něm repríza z PFC s Bulldogs Brno. V nádherné brněnské hale jsme díky našim fans byli jako doma. Aktivním celoplošným tlakem jsme soupeři od začátku dali najevo, kdo že si přijel zvednout pohár pro vítěze nad hlavu, 4 góly dal Lán, 5 asistencí Štěpánek, ale vyzvednout individuálně nejlepší výkon v celém turnaji nelze, každý člen byl velice důležitou součástí týmu. Tato generace Bivoje je plná výborných hráčů a je pouze na nich, kam povede jejich sportovní cesta. Bivoj Litvínov Bulldogs Brno 10:3 (Lán 4, Pipota 2, Šuta, Ševčík, Vácha, Lukáš)

Chtěl bych poděkovat hráčům za parádní přístup k celému turnaji a dospělému doprovodu za vytvoření profesionální podpory, bez níž by se tak dlouhý a náročný turnaj tak dobře odehrát nedal.

Díky všem.


Honza Pidi Štěpánek